Jazz. Музика вільних: джаз в Україні
Джаз в Україні відроджується швидкими темпами, а українська джазова спільнота упевнено розростається. Доказом цьому є чимала кількість молодих виконавців: зірки декого з них уже зійшли, а декого – ще тільки сходять.
Популярна українська співачка Джамала торік спеціально для Alfa Jazz Fest підготувала особливу джазову програму. В супроводі джазового квартету вона виконала класичні хіти різних років у новій інтерпретації, а також власні пісні у джазовому аранжуванні.
Лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук свого часу теж активно експериментував з джазом. У своєму першому сольному проекті "Вночі" він вдається до прийомів джазової імпровізації і долучає до роботи над платівкою багатьох джазових музикантів. Альбом сповнений спокійних джазових мотивів. Деякі композиції допоміг записати національний симфонічний оркестр України.
Близько року тому на світ з’явився проект Maru – дует досвідченого контрабасиста, бас-гітариста гурту "Океан Ельзи" Дениса Дудко та відомої джазової виконавиці, солістки оркестру Kiev Big Band Ольги Лукашової. У репертуарі Maru є як власні твори, так і авторські аранжування відомих композицій. Майстерне виконання і цікаве звучання, а також тонке відчуття один одного утворюють емоційний та гармонійний дует, що завоював прихильність широкої аудиторії.
Читайте також: Jazz. Музика вільних: найвідоміші джазові фестивалі
Dennis Adu Big Band – найвідоміший джазовий оркестр України, у якому грають віртуозні київські музиканти. Художній керівник та композитор-аранжувальник оркестру – трубач Денис Аду. Колектив виконує як композиції Аду, так і цікаві варіації джазової класики. Dennis Adu Big Band встиг зіграти з американським саксофоністом Вейном Ескоффері, а також виступити на відкритті Alfa Jazz Fest у Львові.
Українське фортепіанне тріо Dogma концептуальною музикою і свіжим звучанням ламає всі стереотипи про музику.
Важливою постаттю в розвитку української джазової музики є Дмитро Олександров. Сxід-Side – колектив, з якого почалось його входження в українську джазову еліту аж до набуття статусу одного з найвідоміших саксофоністів України.
Анну Чайковську недаремно називають "перлиною українського джазу". Будь-який її концерт – це блискуче виконання пісень з власної програми, класичних джазових композицій та неповторних каверів. Справжньою знахідкою є альбом співачки "Кросна", у якому вона майстерно поєднала джаз та українську етніку.
Читайте також: Jazz. Музика вільних: джазові хіти всіх часів
Протягом останніх років Анна Чайковська активно співпрацює з "Acoustic Quartet" – одним із найяскравіших джазових проектів в Україні. "Acoustic Quartet" – це четвірка хлопців з Харкова, музика яких не може залишити осторонь навіть тих, хто раніше ніколи не слухав джаз. Вони є лауреатами гран-прі різноманітних конкурсів та улюбленцями джазових фестивалів. Квартет співпрацював із Sunsay, Сергієм Бабкіним, Кузьмою Скрябіним.
Щоб розширити стилістичні і жанрові кордони джазу, вважають критики, Україні варто запровадити сучасну джазову освіту та популяризувати джаз як музику, доступну всім.
До зустрічі у Львові на Alfa Jazz Fest.