Тур країнами Європи "Гайдамаки" розпочали 3 березня в українському Ужгороді. Далі попрямували до Угорщини, Австрії, Чехії, Німеччині та Польщі. Радували музиканти європейців як старим, так і зовсім новим репертуаром. Попри те, що європейський слухач дуже вибагливий, зустрічали наших музикантів відмінно. Козацький рок смакував як українській діаспорі, яка завжди активно відвідує концерти "Гайдамаків", так і іноземцям.

Європа, хоча і перенасичена музикою, проте відкрита до драйву українського козацького року і готова шаленіти разом з нами! Вона хоче більше нашої музики. Тому ми будемо їздити туди і надалі й пропагувати нашу культуру! Друзі в Україні часто запитують нас, чи бувають європейські "аборигени" на концертах. Відповідь – так, і досить багато. Буває на наших концертах присутні виключно іноземці. І вони, не розуміючи слів, слухають і вникають! Ще одне підтвердження тому, що музика не має кордонів, її мова зрозуміла всюди,
– каже ударник гурту Дмитро Кушнір.

Музиканти повернулися з туру з величезною кількістю позитивних вражень. Кажуть, що по-новому відкрили для себе Європу, яка насправді є дуже різною і цікавою. А найбільше "Гайдамакам" запам’ятався виступ в Гамбурзі на великому кораблі MSStubnitz, що вже перетворився на культовий музичний клуб, та спілкування із безкомпромісною австрійською поліцією, яка за неправильну парковку забрала їх бус на штрафмайданчик.

Та найголовнішим відкриттям туру було те, що європейці, які приходили на концерти, палко підтримують Україну і добре розуміють ситуацію, в якій нині опинилася країна.

Ми зустріли багато цікавих позитивних людей, а головне – дізналися, що на відміну від політиків, прості люди в усіх європейських країнах, де проходили наші концерти, підтримують Україну. Ми знову повірили в стару Європу, вкотре зрозумівши, що реальне життя людей і картинка в телевізорі чи на комп’ютері – це зовсім різні речі, – відзначив лідер гурту "Гайдамаки" Олександр Ярмола.

"Гайдамаки" кажуть, що не планують довго відпочивати і вже беруться до роботи над черговими піснями, якими незабаром обіцяють порадувати як українських, так і європейських фанів.

Читайте на сайті "24" найцікавіші новини про гурт "Гайдамаки"