Вона діє як знеболювальне. Для експерименту запросили людей із хронічними болями та попросили протягом 10 хвилин послухати улюблену музику. Вже за такий незначний період учасники почувалися краще, та й з музикою, за їхніми словами, було легше рухатись. Можливо, саме ці дані наштовхнули госпіталь у Зальцбурзі впровадити для пацієнтів з болями у спині ще й музичну реабілітацію.

По-друге, музика допомагає зосередитись. У 2007 році вчені Стенфордського університету з'ясували, що прослуховування мелодій періоду пізнього бароко, а це Бах і Вівальді, активізовує ті ділянки мозку, що відповідають за концентрацію уваги та накопичення інформації. Їхні норвезькі колеги знайшли цьому пояснення. Ділянка мозку, що сприймає музику, знаходиться поруч із зоною, що відповідає за пам'ять.

Більше того, музика покращує безпеку на дорозі. У 2013 році науковці дослідили, як у критичних моментах поводитимуть себе водії, якщо увімкнути спокійну музику. З'ясувалося, такі водії не лише більше заспокоювались, але й вправніше керували своїми автомобілями.

І наостанок те, що ми й так знали – музика робить нас щасливішими. Доведено, коли лунають улюблені мелодії чи класичні твори, мозок починає виділяти допамін – хімічну речовину, що покращує настрій.