Сьогодні культовому гурту – 20! Протягом цього часу “океанів” неодноразово визнавали найкращим рок-гуртом України. Їхні альбоми у перший же день продажів ставали “платиновими”. А в 2011 ОЕ здійснили справжню “революцію” в Кремлі. Більше про рекорди найвідомішого і найтитулованішого рок-гурту України далі.
“Платинові” альбоми
У 2001 у своєму “золотому складі” гурт записав найкращий, за оцінками багатьох критиків, альбом “Модель”. На Таврійських іграх-2002 одразу дві пісні з альбому (“Друг” та “911”) увійшли в десятку найпопулярніших хітів України. А саму платівку назвали альбомом року. Хлопцям же дістався титул найкращого рок-гурту. Вже через рік ОЕ випустили платівку, яка вперше в Україні отримала статус "двічі платинової".
Наступний альбом “Gloria”, який вийшов у світ у 2005, вже в перший день продажів став “платиновим”. Лише за 6 годин було продано понад 100 тисяч примірників.
А на підтримку альбому “Dolce Vita” колектив провів один з наймасштабніших турів в Україні – хлопці протягом 8 місяців виступили у понад 100 містах України, Росії, Білорусі та Канади.
Вакарчук - посол української культури
Святослав Вакарчук також став першим рок-музикантом в історії України, що отримав звання - посол української культури. Цю нагороду з приводу “Дня української дипломатії” Славку вручив тодішній міністр закордонних справ Костянтин Грищенко.
“Революція” в Кремлі
В 2011 Океан Ельзи у супроводі симфонічного оркестру МВС РФ створив справжній аншлаг в Кремлівському палаці. 6-тисячна зала була заповнена вщент.
Ще за півтори години до початку глядачі заповнили всю невелику площу і частину Олександрівського саду біля входу в Кремль. Такий активний інтерес до концерту став несподіванкою для служб пропуску: були відкриті додаткові пункти проходу, але все одно черга розтягнулася на кілька сотень метрів.
Багато артистів і самі глядачі кажуть, що сцена Кремля вирізняється своїм пафосом. Проте концерт Океану Ельзи і реакція глядачів спростували це переконання. Виявилось, що така іменита сцена цілком може бути рок-н-рольним майданчиком, - розповіли у прес-службі ОЕ.
Презентація "Брюсселю” - перша в Україні онлайн-трансляція концерту
Наприкінці 2011 Славко презентував свій другий музичний проект – “Брюссель”(перший - “Вночі”). І зробив це в дуже креативний і прогресивний спосіб – спільно з компанією Google було організовано першу в Україні онлайн-трансляцію живого концерту на YouTube-каналі.
Будь-який фанат в будь-якій країні світу зміг стати учасником "живого" концерту.
До слова, проект об’єднав найкращі кадри музичної України - клавішника Дмитра Шурова, гітариста Сергія Бабкіна, барабанщика Максима Малишева та бас-гітариста Петра Чернявського.
Цей проект став особливим ще й тим, що тут Вакарчук перестав бути одноосібним фронтменом і поділився мікрофоном із гітаристом Сергієм Бабкіним. Гітарист також став автором слів і музики до декількох пісень.
Наймасовіший концерт в Україні
Цього року в рамках туру, приуроченого до 20-річчя гурту, ОЕ встановили ще один рекорд – зібрали наймасовіший концерт в історії України. Виступ відбувся на головній арені країни – в спорткомплексі “Олімпійський”. Концерт відвідали понад 70 тисяч людей. Як запевнили організатори, такого тут не бачили навіть на концертах Мадонни чи "Депеш Мод".
Концерт тривав 3,5 години, пролунали 35 композицій з усіх альбомів. Частину пісень “океанівці” відіграли своїм "золотим складом". Єдиним екс-учасником гурту, що не з’явився на сцені, був Петро Чернявський.
Виступ на Майдані
Та неофіційний рекорд наймасовішого концерту ОЕ встановили трохи швидше – 14 грудня 2013. Того дня гурт відіграв на сцені Євромайдану. За приблизними підрахунками легендарні хіти підспівували близько 100 тисяч людей.
Сам Вакарчук був здивований такою кількістю глядачів, і запевнив, що це - їхній персональний рекорд. Вокаліст також жартував:
Техніка в революційних умовах слабенька і не може передати повною мірою той звук, що ми б хотіли передати. Тому ті, що чують спереду, співайте тим, що далі, щоб почули усі.
Саме тоді легендарний гурт вперше за 9 років зібрався в своєму “золотому складі”. Спеціально для цього виступу з Франції повернувся Юрій Хусточка.
Важливі речі об’єднують, – так прокоментував виступ лідер ОЕ.
Концерт не залишив байдужим навіть американського сенатора. Джон Маккейн спостерігав за виступом з вікна Будинку профспілок і навіть знімав відео на мобільний.
"Все тільки починається", - завершив концерт Славко.
Сподіваємось, ОЕ й надалі тішитимуть нас новими рекордами, дивуватимуть новими креативними ідеями, але завжди зберігатимуть той унікальний океанівський дух.