У 1963 році Боб разом із друзями створив гурт The Wailers. У 1973 році гурт записав дебютний альбом Catch a Fire на студії Island Recrords. Після цього Боб Марлі став світовою знаменитістю, а його пісні – символом боротьби за расове рівноправ’я. За підсумками 1976 року авторитетний журнал Rolling Stone присудив гурту Боба Марлі звання найкращої групи, а в 1978 році Боб Марлі був удостоєний Медалі Миру ООН.

Читайте також: Цікаві факти про Дана Балана, яких ви могли не знати

Варто відзначити й те, що співак залишив по собі чимале потомство. Все життя з Марлі поряд була його дружина Рита, яка на початку його кар'єри працювала на бек-вокалі. Спершу пара жила в любові та злагоді, однак з приходом неймовірної популярності чоловік став все рідше бувати вдома і все частіше заводити випадкові романи. У Боба Марлі офіційно було 12 дітей, четверо з яких від різних жінок: Зіггі Марлі, Деміан Марлі, Стівен Марлі, Кі-Мані Марлі, Рохан Марлі, Юліан Марлі, Чеделла Марлі, Шерон Марлі, Македа Джанеста Марлі, Стефані Марлі, Карен Марлі, Роберт Марлі.

Незважаючи на те, що ямайський музикант пішов з життя у 36-річному віці, популярність він не втрачає й досі. Його пісні залишаються найпопулярнішим реггі у світі. Шалена любов до музики Боба Марлі та колоритні мелодії підкорили не одного слухача. Він назавжди закарбувався у пам'яті шанувальників, адже повсякчас виступав проти расизму, розумового рабства та пригноблення свого народу.

Ми вирішили згадати 10 яскравих і надихаючих пісень Боба Марлі, які змінили світ.

No woman, no cry: дивіться відео онлайн

Could you be loved: дивіться відео онлайн

One love: дивіться відео онлайн

I Shot The Sheriff: дивіться відео онлайн

Jamming: дивіться відео онлайн

Is This Love: дивіться відео онлайн

Buffalo Soldier: дивіться відео онлайн

Positive Vibrations: дивіться відео онлайн

Get Up, Stand Up: дивіться відео онлайн

A lalala long: дивіться відео онлайн