У грудні 2015 року оперна діва і на той час депутат Держдуми РФ Марія Максакова співала на корпоративі російського парламенту. У 2012-му виконувала гімн Росії на мітингу на підтримку Путіна. А декілька днів тому у Києві Марія Максакова почала готуватися до виступу на День Незалежності України. Спершу говорили, що нібито виконуватиме гімн. Потім сама співачка уточнила – на святе не замахнеться, а виконає арію з опери Белліні та ораторію "Слався, Україно!"

Максакова славитиме країну, у якій живе менше року. Разом з чоловіком, колишнім депутатом Держдуми від компартії Денисом Вороненковим, вона переїхала сюди восени 2016 року. Вороненков втікав від кримінальних переслідувань у Росії. У грудні минулого року отримав громадянство України, а у березні його вбили у самісінькому центрі Києва. Вдова Вороненкова додому не повернулася, її взяла під охорону СБУ.

Читайте також: Організатори параду до Дня Незалежності відкрили неймовірні деталі

Організатори концерту до Дня Незалежності на Максакову роблять ставку. Та от в мережі довкола цього виступу розгорівся скандал. Організаторів параду і владу звинуватили у спробі використати Максакову в інформаційній війні, а оперну діву – у лицемірстві. Нагадали і підтримку Путіна. П'ять років тому вона називала його єдиною фігурою, яка може об'єднати Росію. Закинули і те, що чоловік Максакової свого часу проголосував за анексію Криму. Співачку теж звинувачували у підтримці окупації півострова. Максакова потім виправдовувалася, проголосувала її картка.

Серед тих, хто проти – і колишній радник міністра інформполітики Тетяна Попова. Однак жінка визнає, з цієї ситуації Україна може мати і користь.

Влада вважає за потрібне показати наступним емігрантам, що ми їх будемо підтримувати,
– заявила Тетяна Попова.

З українським експертом погоджується Ілля Пономарьов – екс-депутат Думи, єдиний нардеп, який голосував проти анексії Криму.

"Те, що у Максакової все добре, що вона виступає – це сигнал для всіх росіян, що підтверджує: тут нема жодних переслідувань, ні репресій. Але тільки для тих, хто прийшов з миром", – зазначив Ілля Пономарьов.

Тим часом сама Максакова готується співати в Україні довго. Викладатиме вокал у Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв України, з яким уже підписала контракт.