Програмні директори радіостанцій сподівалися на справжню хвилю нових якісних українських хітів. Утім, зізнаються, за цей час особливого прориву не сталося. Матеріалу вистачило, аби першочергово заповнити програмну сітку. Хоча шанувальників української музики чимало. Про це свідчать дослідження радіостанцій.
За умовами закону, частка пісень державною мовою має становити не менше третини від загального контенту. І впродовж двох років планку обіцяють підняти ще на 10%. Тепер, кажуть українські музиканти – їм стало легше потрапити в ефіри.
Читайте також: Квоти під контролем: українські музиканти взялись перевіряти радіо та телебачення
Зараз медіапродюсери хоча б спілкуються з нами. Якщо раніше вони просто нас відкидали і казали, що це не формат. Ми з цим працювати не хочемо, тому що у них була безліч того російськомовного матеріалу, з яким їм було комфортно. Тепер вони з нами спілкуються і співпрацюють,
– розповів лідер гурту "Гайдамаки" Олександр Ярмола.
Чи дотримуються радіостанції усіх вимог – стежить Національний комітет з питань телебачення і радіомовлення. А за порушення закону телерадіокомпаніям загрожує великий штраф.
Попри те, що якісних україномовних пісень в радіоефірах досі замало, на ринку української музики з'явилися десятки нових імен.
Як слухач, я для себе знайшов вже багато гуртів, багато пісень, яких я не чув. Це працює,
– розповідає лідер гурту Epolets Павло Варениця.
Мовний контроль на радіо діє і в інших країнах. До прикладу, у Польщі, Франції, Канаді такі ж пісенні квоти, як в Україні.