Вірш "Середні віки" увійшов до крайньої книги Жадана – "Тамплієри". Як розповів письменник, Міхалок взяв участь в записі аудіо-книги. Щоправда, співпрацею над ауідо все не завершилось – музиканти вирішили представити ще й кліп на відповідну пісню.

Мені здається, кліп вийшов достатньо страшним, аби все це звучало переконливо. Не слід боятись монстрів усередині себе, слід боятись, що наші монстри знають про нас більше, аніж ми про них,
– розповів Жадан про відео.

Кліп цілком відповідає змісту пісні: він наповнений глибоким філософським сенсом, а також безліччю приголомшливих образів. Всього в кліпі аж 52 героя: скейтери, ангели смерті, феї, людина-риба, ельфи, грішний ангел, Діва Марія та інші.

В цілому робота над кліпом, від ідеї до зйомки і монтажу – зайняла п’ять місяців.

Це відео про байдужість і про те, що палаючі серця часто ховаються в звичайних людях. Ідея кліпу належить мені, але якби не довіра групи, і неймовірна праця моєї божественної команди, – де б я була з цією ідеєю,
– розповідає режисер кліпу Анна Бурячкова.

Примітно, що кліп презентували напередодні Дня всіх святих, який католики святкують 1 листопада. І всього за день роботу вже встигли переглянути більше шести тисяч шанувальників.

Читайте також: Гурт BRUTTO потішив своїх прихильників новим відеокліпом