“Винахід створений на основі технології так званої доповненої реальності. Тобто, це сукупність систем, які доповнюють і розширюють сприйняття реальності. У нашому випадку - комп'ютер перетворює рухи користувача на музику”, - розповідає директор компанії FK Create Люк Хан.

Користувачу залишається лише робити вигляд, ніби він б'є по намальованих струнах правою рукою та переміщає ліву по грифу. Ці рухи фіксує спеціальна веб-камера.

“Камера постійно спрямована на символ на футболці. Дані передаються на комп'ютер зі спеціальною програмою. Коли рука закриває піктограму, комп'ютер відтворює відповідний тембр. Якщо попадаєте у ритм, засвічується зелене світло, якщо ж ні – червоне”, - зазначив директор компанії FK Create Люк Хан.

Прототип футболки-гітари розробили спільно з уельською групою The Last Republic. Саме тому перша і наразі єдина пісня, яку можна зіграти на диво-інструменті, є композиція цього гурту.

“Мені дуже подобається те, що з цього вийшло. Це свого роду гра - за безпомилкове музикування Ви отримуєте бали. Я і сам частенько граю на цій "гітарі" з прихильниками нашої групи. Мені це приносить чимало задоволення, а фани почуваються ближчими до гурту”, - каже лідер гурту The Last Republic Джоні Оуен.

Отож, якщо у Вас є комп'ютер та веб-камера, то все, що залишається - придбати футболку. Необхідне програмне забезпечення можна завантажити безкоштовно з офіційного сайту проекту. Проблема лише в тому, що футболку поки не пустили у серійне виробництво. Розробники спершу хочуть додати до плей-листа більше пісень та виконавців.

Якщо розробку все ж комерціалізують, більше не потрібно буде знати акорди та мати тонкий музичний слух. Щоб з ходу видати серйозні "запили", достатньо буде просто прикинутися улюбленою рок-зіркою.