Таку думку висловив видавець журналів Business Ukraine і Lviv Today Пітер Дікінсон, пише НВ.
За його словами, травень 2017 року увійде в історію, як знаковий місяць. Саме під час проведення Євробачення-2017 Україна показала свою інтеграцію в Європу.
Читайте також: Фінал Євробачення-2017: хронологія усіх подій (текстова онлайн-трансляція)
Тепер, коли костюми зняті і галас влігся, ми можемо визнати, що справжнім переможцем Євробачення-2017 стала сама Україна. Українці змогли представити свою країну тисячам іноземних гостей і сотням мільйонів телеглядачів по всьому світу, створивши позитивне враження замість стереотипу воюючої та злиденної України,
– написав Дікінсон.
Британець особливою увагою відзначив роботу української поліції, оформлення фан-зон у Києві, а також волонтерів, які добре володіли іноземними мовами. Також він відзначив і сцену, на думку Дікінсона, вона була приголомшливою.
Хоча були і негативні моменти. Видавець відзначив, що слоган конкурсу Celebrating Diversity не позначилася на виборі ведучих, якими стали троє чоловіків. Також він звернув увагу на "Арку різноманітності" в центрі Києва, яку так і не вдалося завершити до початку Євробачення.
Ведучі Євробачення-2017
Дікінсон не оминув увагою і скандал щодо учасниці від Росії – Юлії Самойлової, – яку так і не впустили в Україну.
"Цей трюк дійсно став поганою рекламою, але в підсумку не зірвав концерт в Києві. Може, навіть навпаки – вніс свою лепту в успіх пісенного конкурсу в Україні, прибравши незручний політичний елемент з порядку денного і дозволивши організаторам сконцентруватися на роботі над шоу", – написав видавець.
Читайте також: Фінал Євробачення-2017: чи впоралась Україна з організацією?
За його словами, Євробачення для України – важлива невійськова перемога. Проведення цього конкурсу допоможе Україні створити власний міжнародний імідж після десятків років перебування в тіні і останніх кількох років, проведених під знаком зони військового конфлікту
Це буде протидіяти спробам Росії принизити Україну на міжнародній арені. Москва не зуміла переконати глобальну аудиторію в тому, що неонацисти захопили владу в Україні. Бурхливе освітлення київського свята Євробачення – відмінний аргумент проти цього міфу,
– резюмував Дікінсон.
Нагадаємо, фінал Євробачення-2017 пройшов у Києві 13 травня. У фіналі за першість змагалися 26 учасників. Переможцем Євробачення-2017 став учасник від Португалії – Сальвадор Собрал з піснею "Amar Pelos Doi". За результами голосування журі та телеглядачів Сальвадор Собрал отримав 758 балів.
Представник від України гурт O.Torvald за результати голосування отримав лише 36 балів. Таким чином O.Torvald із піснею Time посіли 24 місце із 26. Музиканти вперше прокоментували результати Євробачення-2017.