Солістки популярного в Європі дуету Аня і Соня Купрієнко 30 травня дадуть перший концерт на історичній Батьківщині – в Києві. У 15 років юні співачки підписали контракт з музичними менеджерами і полетіли до Лондона. З того часу сестри Купрієнко рідко бувають удома, зате встигли побудувати стрімку кар'єру.

Сьогодні Bloom Twins є обліччями модних брендів, співпрацюють з модельним агентством, яке прославило Лану Дель Рей, позують для Vogue, беруть участь в показах London Fashion Week, але головне – збирають на своїх концертах 20-тисячну аудиторію шанувальників.

Нещодавно близнючки завершили спільний тур з Duran Duran і Seal по Європі і вирішили дати перший концерт в Україні. Напередодні свого виступу сестри Купрієнко розповіли "24" про те, як розвивається їхня кар'єра, і чи збираються вони завойовувати українську публіку.


Bloom Twins, Duran Duran і Seal

- Сьогодні іноземні артисти не розглядають Україну, як стратегічний ринок, концертів в країні дуже мало. Але саме в цей період ви вирішили дати свій перший український концерт. Чому не виступали на Батьківщині раніше і чого чекаєте від концерту 30 травня?

Аня Купрієнко: Ми переїхали в Лондон в 2012 році, і буквально з перших днів почалася наша музична і фешн-кар'єра. Нам було по 15 років, і англійською ми знали тільки базовий набір фраз. Спасибі менеджерам, які зуміли правильно організувати нашу зайнятість і буквально занурили у вир з головою. Кар'єра розвивалася настільки стрімко, що складно згадати, в який момент ми не тільки почали розуміти, а й заговорили англійською.

Події, зустрічі, записи... Все відбувалося настільки швидко, що ми не встигали перевести подих. У такому графіку планувати поїздки додому було дуже складно. Але саме завдяки такій напруженій і злагодженій роботі в Британії, після виступів в Ronnie Scott's, Barfly, O2 Arena і в багатьох інших приголомшливих концертних клубах і на аренах Лондона, сьогодні ми маємо можливість вперше виступити з сольним концертом на улюбленій Батьківщині.

Соня Купрієнко: Ми планували виступ на Євромайдані. Але коли прилетіли, почалися криваві протистояння, і ми не змогли вийти на сцену. Наш нинішній концерт спочатку також планувався на іншу дату, але був перенесений через незалежні від нас причини. Але щоб не трапилося, ми приїдемо і виступимо на Батьківщині.

А якщо говорити про очікування, то наша головна мрія – щоб років через 20 люди асоціювали кращі моменти свого життя з музикою Bloom Twins. Дуже б хотілося, щоб саме під наші пісні зустрічалися закохані, траплялися перші поцілунки...

Bloom Twins "Blue"

- Наскільки мені відомо, у вас дуже щільний графік – ви виступаєте по всій Європі, але концерт в Києві став справою принципу. Чому він так важливий для вас?

Соня: У нас дійсно дуже багато концертів в Європі, запрошують всюди, але тільки не в Україну (сміється). Тому ми вирішили самостійно організувати концерт у Києві і з нетерпінням його чекаємо. Хочеться з усіма українцями розділити радість наших маленьких перемог.

До речі, наші рідні жодного разу не прилітали до нас в Лондон і не бачили наживо наших виступів. Тому серед публіки на концерті будуть і найвідданіші шанувальники – батьки. Адже саме завдяки їм ми стали тими, ким є сьогодні.

Аня: А ще приїзду в Україну ніяк не дочекається наш барабанщик Пол Лав (посміхається). Під час минулого візиту до Києва він закохався в українців і в українські страви. Пол змушує нас готувати яблучний пиріг, каже, що без цієї випічки його життя стає неповним (сміється). Це улюблені ласощі нашої сім'ї, які він розкуштував і "підсів" на них. Але насправді ми його розуміємо, тому що британські солодощі далеко не такі смачні, як українська домашня здоба.

- Тобто, ви можете собі дозволити солодощі, незважаючи на професійну зайнятість в світі моди? До речі, на який аспект своєї кар'єри ви робите велику ставку?

Аня: На жорстких дієтах ми не сидимо, в цьому поки немає необхідності, але кожен день у нас – ранній підйом, щоб рівно о 7:00 вже приступити до спортивних тренувань.

Для фешн-індустрії дуже важливо підтримувати себе в гідній формі, але більшою мірою ми зосереджені саме на музичній кар'єрі. Мода – це доповнення нашої сценічної діяльності. Ми виступаємо в стилі dark-pop, а тому ніколи не дозволимо собі вийти до глядачів у безглуздих рожевих кофточках.

Робота ж в фешн-індустрії не тільки розширює горизонти, а й прищеплює гарний смак, адже ми співпрацюємо з провідними дизайнерами, такими як Sonia Rykiel у Франції або Валерія Ковальська в Україні.

- Розкажіть про ваш музичний стиль. Вікіпедія наголошує, що ви – засновники особливого напряму...

Соня: Ми з самого спочатку зрозуміли, що створюємо музику, яка не схожа на існуючі формати... Це незвичайний мікс поп-музики, декадансу, містики, якщо хочете, якому ми дали назву – dark-pop. Це суміш темної музики і світлого звучання, електро в поєднанні з ніжним вокалом.

- Як ви представляєтеся за кордоном?

Аня: Зазвичай нас вважають британською dark-pop-групою, але ми завжди відзначаємо, що родом з України.

Під час Євромайдану ми були прикуті до телетрансляцій з Києва. Побачивши свою маму в новинах (вона активно підтримувала протестувальників), ми не могли залишатися байдужими до тих подій. У цій напрузі і під враженням від жахливих новин, ми за вечір переробили гімн свободи Боба Марлі "Get up stand up", а також використали документальну нарізку того, що відбувається на Майдані, і випустили кавер, щоб показати всім, що насправді відбувалося в Україні.

Після цього нас запросили на BBC на найбільш рейтингове шоу в Британії Newsnight, у нас брали інтерв'ю The Guardian, The Sunday Times, Daily Mail та інші інформаційні таблоїди. Ми були раді привернути увагу до проблем України та підтримати свою країну.

Bloom Twins "Get up stand up"

- На вашу думку, в чому відмінності українського шоубізу від європейського?

Соня: Насправді ми поки не бачимо різниці, бо не мали можливості дізнатися про тонкощі українського шоу-бізнесу. Дамо перший концерт в Києві і вже потім зможемо провести якісь аналогії.

- А з кимось із українських артистів ви знайомі?

Аня: Ми знайомі з творчістю The Hardkiss, а особисто знаємо Джамалу. Познайомилися з нею під час концерту в Лондоні – вона дуже проста і приємна в спілкуванні.

- Якийсь особистий посил хочете донести українським слухачам?

Соня: Ми хочемо своїм прикладом показати українцям, що варто вірити в себе. Ми переїхали до Лондона в 15 років, не знаючи мови, а три роки по тому вже виступали на найбільших аренах Великобританії з Duran Duran і Seal, взяли участь в заходах UNICEF, перемогли в незалежному інтернет-голосуванні і стали найкращою групою тижня на MTV IGGY в США, ми обличчя компанії Sonia by Sonia Rykeil... І все це тільки початок!

Читайте також: Талановиті українські музиканти, яких ви ще не чули