Російські артисти охоче дають концерти в окупованому Криму. Зокрема, російський репер "Гнойний", більше відомий як "Слава КПСС". Знаний він і антиукраїнськими висловлювання. Так, на одному з концертів він кинув, що "українців не існує як нації".

Читайте також: У нас Криму нема, бл*ть, а ви їх впускаєте! – Приходько емоційно про виступ Ані Лорак у Києві

Проте той же самий Слава збирався у Київ із концертом розважати тих самих українців, яких, на його думку, не існує. Спецслужби "заворушилися" тільки після того, як в СБУ активісти відправили численні обурливі листи. Врешті, концерт скасували. Проте, таких артистів, які порушили закон України, – десятки. І більшості таки вдалося приїхати з гастролями в Україну. Здебільшого не пропускали тих артистів, які є в чорному списку Міністерства культури. Тепер же – всі рівні перед законом.

Треба подати документи. Далі СБУ дасть довідку про те, можна чи не можна виступати. Це убезпечить і від неприємних моментів для артистів, і від збитків для тих компаній, які є організаторами того чи іншого заходу,
– прокоментував міністр культури України Євген Нищук.

Про фінансові ризики кажуть і організатори концертів. Ігор Бежевець – тур-менеджер компанії "Квартал Концерт", що організовує в Україні концерти гурту "Машина времени" і тур російського репера Noize МС. Каже, сумнівних виконавців в Україну везти не беруться. Бо є великий ризик, що артиста не пропустять в останній момент.

Відповідальні організатори раніше з власної ініціативи перевіряли "біографію" артиста, а потім надсилали запит в СБУ на кожного учасника команди, що мала приїхати на гастролі. Тепер ця процедура обов'язкова для всіх.

З тим же самим гуртом "Машина времени" у нас вийшла ситуація, що клавішник Андрій Державін в тур по Україні не їде, бо він підписав петицію на підтримку анексії Криму,
– зазначив Бежевець.

Функцію СБУ в частині "гастрольного контролю" на відмінно виконують громадські організації. І більшість концертів порушників скасували тільки завдяки їхній наполегливості.

"Якісь активісти у Львові можуть знати набагато більше про артиста, ніж саме СБУ. Відповідно, прийти і предметно показати, що людина порушила закон. Це називається "зірвати концерт", але насправді вони виконують роботу всіх ось цих служб", – вважає тур-менеджер.

Спецслужби пояснювали "прогалини" тим, що графіки концертів всіх артистів відстежити неможливо. Тепер СБУ зобов'язана перевіряти кожного гастролера. А організатори – завчасно надати інформацію спецслужбам про артиста.

Читайте також: У Росії в'їдливо нагадали Порошенку його "Прощай, немытая Россия"

Не отримають дозвіл на гастролі ті виконавці, які підтримують донбаських сепаратистів, пропагують комунізм, нацизм або інші тоталітарні режими. Відтепер заборонена на концертах і російська символіка. Гастролерів, які підтримують анексію Криму або ж виступали на анексованому півострові, СБУ в Україну не пропустить.

І якщо гастролі російських артистів в Україні владнали на законодавчому рівні, то концерти українських зірок, які виступають в Росії, а потім дають концерти на батьківщині, і надалі без законних підстав "регулюють" активісти, керуючись моральними принципами.