Зірка Елвіса, яка яскраво сяяла упродовж 50-х та 60-х років, почала стрімко скочуватися на початку 70-х. Мегапопулярний співак та улюбленець мільйонів домогосподарок по всій Америці переживав серйозні проблеми зі здоров'ям. В Елвіса діагностували надлишкову вагу та інші захворювання. В співака стала стрімко розвиватися глаукома лівого ока, через що він постійно був змушений носити чорні окуляри.

Читайте також: 53 роки тому Мерилін Монро привітала з іменинами найгарнішого президента США

Проте головна проблема короля рок-н-роллу полягала у його наркотичній залежності. Елвіс не був наркоманом в прямому значенні цього слова, проте він не міг повноцінно функціонувати без сильнодійних лікарських препаратів. Лише з допомогою ліків Елвіс міг розслабитися після довгого концерту.

Тому концертна діяльність короля зводилася до малоактивних виступів на сцені. Так само неохоче Елвіс записував нові пісні, надаючи перевагу перевиданням своїх золотих хітів. Останній концерт Елвіс відіграв в Індіанаполісі. На сцені він мало рухався, ще менше співав, а паузи між виступами заповнював монологами.

Повернувшись з концерту, Елвіс зачинився у своєму маєтку Грейсленд. Співак нібито почав готуватися до світового турне. Насправді, він довгими годинами не вставав з ліжка та не виходив надвір, перебуваючи у світі наркотичних марень. 16-го серпня 1977 року Елвіс прийняв завелику дозу снодійного, після чого помер. Похорон співака став грандіозною подією для США.