10 українських музикантів, які прославилися на весь світ у 2015 році
Приємно, коли з Україною перестають асоціювати лише бокс та футбол. Тепер про нас за кордоном знають, як про волелюбну та талановиту націю. Щодо останнього – красномовно свідчать досягнення українських музикантів у 2015 році.
ДахаБраха
Український етно-квартет виконує українську народну музику із сучасним драйвом. Щоправда, музикантам не одразу вдалося знайти свою публіку не то у світі, а й в Україні. Проте з моменту створення, а гурт сформувався на початку 2000-х років у творчій атмосфері театру "Дах", до сьогодні гурт може похвалитися тим, що на концерти в Україні квитки розкуповують за декілька місяців. А це – рідке явище для української музичної сцени.
У 2015 році музиканти вперше за всю історію української музики виступили на музичному шоу Джулса Холланда на ВВС. Масштаб цієї події можна по-справжньому усвідомити, коли глянути на попередніх гостей Джулса: Hozier, Adele, Coldplay та U2.
Також гурт виступив на масштабному фестивалі в Угорщині Sziget. А також на декількох фестивалях музики в Америці та Європі, що упевнено закріплює за гуртом статус колективу світового рівня.
The HARDKISS
Українська агнгломовна команда може похизуватися виступами на фестивалях: "Midem", "Park Live", "Koktebel Jazz Festival", вони працювали на одній сцені з Prodigy, Deftones, Skillet, Hurts, Solange Knowles.
У 2013 році гурт став "обличчям і голосом" бренду Pepsi в Україні і номінантами YUNA в категорії "Краща група".
У 2015 році гурт The Hardkiss презентував свій EP "Cold Altair". Цей міні-альбом став один із кращих українських альбомів 2015 року, а от пісні з нього – вже добре знайомі іноземній публіці.
Kazaky
Kazaky це танцювальний поп-проект, який привернув до себе увагу світу. Про них писали New York Times, Los Angeles Times та GQ, їх обговорювали найвідоміші стилісти та дизайнери, а Madonna зняла "казаків" у своєму відеокліпі.
Команду часто сприймають неоднозначно. Звісно, не кожного дня зустрінеш хлопців на високих підборах. Проте їхні кліпи на Youtube збирають сотні тисяч переглядів і десятки сторінок коментарів з бурхливими обговореннями.
Гурт є частим гостем вечірок в Азії та Європі, крім того музиканти гастролювали Північною і Південною Америками.
Make Me Famous
Український гурт Make Me Famous, який вже розпався на проекти Oceans Red та Down & Dirty, кілька років тому здійснив те, про що мріють тисячі молодих музикантів.
Українські хлопці переїхали до США, підписали контакт з відомим лейблом та почали там гастролювати.
Музиканти відіграли кілька турів по США, зіграли на багатьох великих фестивалях, проїхались по Європі, але згодом між ними виникли непорозуміння, в результаті яких гурт розділився, частина продовжила існування вже під іншою назвою Oceans Red, а лідер зібрав нову команду Down & Dirty.
Stoned Jesus
Київський стоунер гурт Stoned Jesus може стати справжнім відкриттям для багатьох українських поціновувачів року, але поки вони користуються більшим попитом на Заході. Цього року команда зіграла в Україні значно менше концертів, ніж закордоном.
Тури Європою вже стали регулярними, а зараз все частішими стають ще й виступи на фестивалях. Зокрема, гурт з'явився у переліку учасників одного із найбільших у світі рок-фестивалів Hellfest-2016 – це успіх, досягти якого не вдавалося ще жодному українському виконавцеві.
Команда має два повноцінні альбоми, вони видані в Україні, Росії та Німеччині. Другий альбом Seven Thunders Roar був повністю розпроданий та перевидавався.
Kozak System
Нехай гурт поки не підкорили всю Європу, проте активно сконцентрувалися на Польщі. Музиканти ще перебуваючи в складі "Гайдамаків" часто їздили до наших західних сусідів, але тепер вони там зовсім як свої.
І якщо на початку велику кількість їхніх концертів складали різноманітні українські вечірки та акції, то зараз вони привертають все більше уваги з боку місцевого населення.
Здається, що в Польщі Kozak System можна зустріти частіше ніж в Україні, у них десятки сольних концертів, участь у великих фестивалях та телешоу, релізи на місцевих лейблах.
Віднедавна гурт активно співпрацює із українським письменником Сергієм Жаданом.
Jinjer
Метал гурт з Горлівки привертає до себе увагу потужністю голосу вокалістки. Завдяки інтернету їм вдалось стати помітними і для інших країн, їхні відеороботи набрали кілька сотень тисяч переглядів на YouTube, а серед коментуючих більшою мірою іноземці.
Гурт співпрацює з європейським лейблом, де видає свої релізи. Jinjer ще на шляху до широкого визнання, але за їхніма плечима вже турне країнами ЄС та міжнародні фестивалі важкої музики.
Dakh Daughters
Український жіночий театрально-музичний гурт виступає в жанрах "фрік-кабаре" і театрального перформансу. Як і "ДахаБраха", Dakh Daughters пов'язані з київським театром "Дах".
Гурт здобув популярність на YouTube влітку 2013 року завдяки відеокліпу "Rozy / Donbass", в якому поєднано 35-ий сонет Шекспіра, українські народні пісні, нарочито театральний пафос. Іншим популярним відео гурту стало виконання композиції "Ганнуся" на Майдані Незалежності під час Революції гідності.
Музичні оглядачі знаходять схожість Dakh Daughters з Амандою Палмер, Rammstein, Laibach, System of a Down і Dresden Dolls. Dakh Daughters виступали в різних містах України, а також у Франції, Польщі, Росії.
Brunettes Shoot Blondes
На початку 2015 року музиканти випустили дебютну платівку "Bittersweet", а також однойменний кліп, створений у партнерстві з німецьким автогігантом Opel. Хлопці самостійно займаються своїм просуванням.
А от кліп на трек "Knock Knock", котрий на YouTube зібрав більше 5 мільйонів переглядів за перші 10 днів після публікації, що не може не бути предметом для гордощів.
ONUKA
У 2015 році ONUKA була однією із найбільш бажаних груп на майже усіх великих українських фестивалях.
Весною колектив переміг у конкурсі українських виконавців і став хедлайнером British Knights Europe Stage у рамках Sziget, а також відіграв кілька інших концертів у Європі.
А от виступити в Америці та Канаді, де вже були заплановані концерти, не вдалося тільки через візові проблеми.
Читайте також: ТОП-12 музичних робіт 2015 року, які не можна пропустити