Про це повідомив у фейсбуці її брат Сікст-Генріх. За його словами, Марія Тереза померла у Парижі 26 березня 2020 року. Упродовж тижня вона боролась з коронавірусом та була госпіталізована в одну з клінік. Однак врятувати представницю іспанської монархії не змогли.

"Наша сестра Марія Тереза ​​де Борбон Парма та Борбон Бассет стала жертвою коронавірусу COVID-19. Вона померла у Парижі у віці 86 років", – повідомив її родич.

Марія Тереза народилась у 1933 році та була представницею династії Пармських Бурбонів. Її батько Хав'єр Бурбон-Парми ще у 1970-х роках вважався головним претендентом на трон, однак так і не зайняв цю посаду.

У підлітковому віці Марія Тереза переїхала до Франції, отримала там освіту та стала видатним професором паризької Сорбонни та професором соціології Мадридського університету. Відома вона була і завдяки своїм феміністичним поглядам: здавна Марія Тереза публічно ставала на захист прав жінок і спеціально вивчала іслам, щоб простежити еволюції прав жінок.

Відомо, що представниця монархії не контактувала зі своїми королівськими родичами останнім часом. Однак король Іспанії Філіп VI та його дружина Летиція вже пройшли тест на коронавірус, який виявився негативним. Причиною стала їхня зустріч з іспанськими політиками, серед яких був один інфікований. Подружжя самоізолювалось у палаці.

Наразі невідомо, як пройде церемонія прощання з Марією Терезою, адже в умовах карантину заборонені заходи, які передбачають скупчення людей.