Історія, стара, як шоубізнес, знята вже тричі і адаптована Бредлі Купером на сучасний лад, все ще має чим пройняти глядача. Чи то спрацьовують голос Леді Гаги і хороший пісенний репертуар, чи то крупні кадри на пару з добре зіграним вічноактуальним почуттям закоханості, але "Народження зірки" не залишає байдужим. Після завершення фільма половина жінок у вбиральні кінотеатру стоїть із характерно червоними очима — під цей фільм тягне трішки поплакати. А що це, як не індикатор душевності?

Читайте також: "Проста послуга": брехня, вбивства, зникнення і інші явища, які спричиняє жіноча дружба

Дебют Бредлі Купера у ролі режисера міг би бути закономірно "таким собі", але чоловік справді постарався розповісти історію, а не вразити весь світ, як того зазвичай хочуть початківці. Нехай цю історію вже не раз розповідали, нехай, вирішивши вчетверте перезняти і без того успішне кіно, він загнав себе у дуже жорсткі рамки – вийшло добре.

Куперу хочеться пробачити банальність і подякувати за те, що прекрасно граючи свою роль, міг відійти на другий план, аби дати своїй партнерші засяяти. Леді Гага, без сумніву, програє у акторських здібностях чоловікові, якого чотири рази номінували на "Оскар", але він дав їй можливість іти поруч із гордо піднятою головою. І вона впоралась. Бо це володарка чудового голосу, бо зачаровує своїм виглядом без епатажних костюмів і товстого шару макіяжу. Герой Купера закохується у її великий ніс так, що половина залу починає бачити його не перепоною у зірковій кар'єрі, а особливістю, що цій кар'єрі сприяє. Зірковій парочці вдалось розіграти на екрані достатню драму, аби завоювати чудові відгуки. І, виходячи з кінотеатру, мимоволі наспівуєш саундтрек, який, до слова, вже перший у музичному рейтингу Billboard.

Згідно з сюжетом, він – відомий впізнаваний музикант, а за сумісництвом алкоголік і наркоман Джексон Мейн. Її звуть Еллі, вона працює в ресторані, а вечорами співає в клубі з трансгендерами, приклеївши собі тонкі чорнючі брови. Не дуже тверезим Мейн забрідає до клубу, де чує її виступ і втрачає голову. Чи то голос Еллі, чи те, як вона зарядила по обличчю випадковому чоловікові у барі, спонукає Джексона закохатись. І якщо спочатку його раптові сильні почуття глядачеві важко зрозуміти, то після спільного виступу на сцені і того, як ця парочка виглядає разом, питання і дорікання забуваються. Він любив її все життя, а вона з тих пір завжди кидалась захищати його з захоплюючою безстрашністю, як тоді у барі. Він стає її квитком на велику сцену і трампліном вперед. Вона ж користається нагодою, але завжди старається обернутись назад і взяти його руку, аби вивести з пітьми його пороків. Ми стаємо свідками великого розсинхрону – коли кар'єра однієї зірки стрімко йде вниз, а іншої – лише набирає обертів. При цьому вони кохають одне одного і стараються впіймати спільний ритм.

"Народження зірки" – емоційно грамотне кіно, на яке хочеться піти і через режисерський дебют Купера, і через голос Леді Гаги, і через прекрасні відгуки критиків. В українському прокаті всі пісні у фільмі звучать в оригіналі, а переклад з'являється внизу у формі субтитрів. Вікове обмеження – 16 років, що не дивно, там є трохи голої Гаги. Заслужений рейтинг "Народження зірки" на IMDb – 8,4. Фільм, можливо, не must see, але, суб'єктивно, чудовий.

Читайте також: "Хижак": прибулець, схожий на Вупі Голдберг