УКР РУС
4 травня 2016, 21:53
2

Прощання з легендою: про життя видатного баритона України Дмитра Гнатюка

Він помер у страсну п'ятницю на 92-му році життя, а сьогодні з ним попрощались. Три години люди несли квіти Дмитрові Гнатюку в оперний театр. А йому він віддав аж 68 років свого життя.

Його баритон звучав у стінах оперного театру 37 років. Саме стільки Дмитро Гнатюк був солістом національної опери. А ще 31 рік – режисером. За цей час поставив понад 20 вистав. Більшість з них йде тут і сьогодні.

Відтак, сцена, якій він присвятив 68 років життя, стала місцем прощання. Першими віддати шану прийшли земляки з Буковини. Та її частина, в якій народився Гнатюк, на той час була у складі Румунії. Тому українська лунала лише вдома.

А першим вчителем співів був місцевий дяк. Василь Фольварочний знає про Гнатюка більше ніж будь-хто, бо написав про нього роман-хроніку. Описав там і зустріч зі Сталіним, коли Дмитро був студентом.

Саме камерні пісні, а не опера зробили співака по-справжньому народним. Проте партійці угледіли в цій пісні – "Два кольори" – антирадянщину. Мовляв, у ній – натяк на чорно-червоний бандерівський прапор. Автор слів – Дмитро Павличко заледве відвоював твір, проте згодом Дмитро Гнатюк заспівав і справжні бандерівські.

У величезній черзі люди стояли не одну годину. У залі звучала пісня про рушник – саме вона зробила Гнатюка живим класиком. Увесь зал підспівував її стоячи. А от перших осіб держави не було. Вони прислали телеграму.

Міністр обіцяє поставити Гнатюку пам'ятник і просить родину лише визначитись з місцем. А земляки завірили, що назвуть Чернівецьку філармонію іменем знаменитого буковинця. Сьогодні йому належне віддали оплесками.

Відспівали Героя України в Володимирському соборі. Поховали на Байковому кладовищі.

Нагадаємо, видатний оперний співак, герой України Дмитро Гнатюк помер 29 квітня.