На честь Героїв Небесної сотні в Києві прозвучить музичний шедевр
Лютневий репертуар Національної опери України буде позначений прем'єрою опери "Моцарт і Сальєрі" та ювілейним концертом Тараса Штонди. Крім того, відбудеться вечір Пам'яті Героїв Небесної сотні, на честь яких прозвучить музичний шедевр – "Реквієм" Моцарта.
10 лютого –"Моцарт і Сальєрі" (Римський-Корсаков) – прем'єра
Сюжет опери, так само як і трагедія Пушкіна, побудований на легенді про отруєння Вольфганга Амадея Моцарта "заздрісником" Антоніо Сальєрі. Хоча слід зробити одне зауваження: достеменних фактів, що підтверджують легенду щодо причетності Сальєрі до смерті Моцарта, немає.
Це глибоко філософський твір, дуже цікавий з точки зору розкриття двох діаметрально протилежних образів, через призму "генія і лиходійства". Постановка присвячена 50-річнному ювілею Тараса Штонди, який і виступив ініціатором постановки цього твору, – зазначив режисер-постановник Анатолій Солов'яненко.
19 лютого – Вечір пам'яті Героїв Небесної Сотні – "Реквієм" (Моцарт)
"Реквієм" Моцарта – драматична поема про людські страждання і незмінну віру в майбутнє. Твір сповнений справжньої людяності, сумної лірики, трагічного пафосу. "Реквієм" належить до золотого фонду академічної музики. Це одна з найбільш відомих у світі траурних мес, яка є останнім творінням геніального композитора.
У житті кожного народу і кожної держави є не тільки святкові і світлі дні, але і трагічні події. На жаль, український народ не став винятком, тому керівництвом Національної опери України було прийнято рішення ввести цей твір в репертуар театру з метою гідного вшанування пам'яті жертв Голодоморів, Героїв Небесної Сотні і загиблих в результаті аварії на Чорнобильській АЕС, – зазначив головний режисер театру Анатолій Солов'яненко.
"Реквієм" прозвучить у виконанні солістів Національної опери Тетяни Ганіної, Анжеліни Швачки, Валентина Дитюка, Сергія Магери, хору та симфонічного оркестру Національної опери України.
24 лютого – концерт "Тарас Штонда запрошує...". З нагоди 50-річчя від дня народження та 25-ти років творчої діяльності співака
Ім'я народного артиста України Тараса Штонди відоме далеко за межами України, оскільки співака заслужено називають одним з найкращих басів сучасної опери. Його голос порівнюють з шаляпінським. Та й сам артист вважає, що "всередині нього вже більше 30 років живе Шаляпін".
Як не дивно, але в 7 років Тарас замовк, соромлячись співати. Лише по закінченні училища ім. Глієра і вступивши до Київської державної консерваторії ім. Чайковського (клас Галини Сухорукової), він поступово став "розкриватися" у вокальному жанрі.
Ще студентом, Штонда дебютував на сцені Національної опери України в партії Грєміна в "Євгенії Онєгіні". У тому ж 1992 році він став солістом театру.
За плечима співака – участь у численних міжнародних конкурсах та фестивалях, виконання головних ролей басового репертуару на сцені Національної опери, гастролі по всьому світу, робота з найвідомішими диригентами сучасності.
У ювілейній програмі "Тарас Штонда запрошує...": арії, дуети і сцени з відомих опер виконають: Тарас Штонда, Сергій Магера, Олександр Гурець, Оксана Крамарєва, Сусанна Чахоян, Сергій Ковнір, Тетяна Ганіна, Олександр Бойко, Валентин Дитюк. Симфонічний оркестр Національної опери України. Диригент – Алла Кульбаба. Хор Національної опери України. Хормейстер – Богдан Пліш. Режисер-постановник – Анатолій Солов'яненко. Художник-постановник – Марія Левитська.
Читайте також: Національна опера України насмішила по-італійськи