Музикант із президентськими амбіціями: топ-факти про Святослава Вакарчука в політиці
Один із найпопулярніших вітчизняних музикантів, лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук все частіше з'являється у політичному полі зору країни. Свіжі президентські рейтинги віддають йому четверте місце серед кандидатів на пост глави держави. Проте співак неодноразово заявляв, що влада його не цікавить. Чи насправді це так? Головне про Вакарчука-політика читайте у публікації сайту "24".
Активна політична позиція
У 90-х для Вакарчука відкрилися двері не лише у світ музики, а й у світ політики. У 1999 році вирішив підтримати передвиборчу кампанію тодішнього Президента України Леоніда Кучми, який балотувався на другий термін. Згодом, у 2004 року музикант став активним учасником Помаранчевої революції, виступаючи за опозиційного лідера Віктора Ющенка.
Читайте також: Вакарчук назвав речі, що очікують на Україну у найближчі 20 років
Через два роки Вакарчук опинився в українському парламенті, ставши народним обранцем від блоку "Наша Україна – Народна самооборона". Депутатських повноважень набув восени 2007 року, тоді ж став членом Комітету ВР із питань свободи слова та інформації, але у Верховній Раді затримався ненадовго. У зв'язку з напруженим графіком достроково склав мандат у 2008 році.
На політичній арені Вакарчук знову з'явився у 2013 році. Після силового розгону мирних протестувальників на Майдані у Києві співак включився в революційне життя. Того ж року 14 грудня відбулося масштабне дійство: "Океан Ельзи" дав великий концерт у своєму золотому складі, зібравши у центрі столиці близько 100 тисяч українців.
Після подій Революції Гідності Вакарчук кардинально змінив своє ставлення до Росії, зупинивши гастролі "Океану Ельзи" в цій країні. Натомість почав їздити у прифронтові міста на схід і давати концерти для українських бійців. Неодноразово закликав до проведення європейських реформ в Україні, зокрема, створення Антикорупційного суду та ринку землі.
Рівень довіри
Я прожив свої 42 роки так, що мене можна навіть потенційно включити у президентські рейтинги,
– зазначав Вакарчук у своєму нещодавньому відеозверненні.
У рейтинги він, власне, і потрапив. Кумир мільйонів українців має непогані шанси стати президентом. Так, за квітневими даними соціологічної групи "Рейтинг", на виборах-2019 його б підтримали 7,3% виборців. Це стільки ж, як у чинного глави держави Петра Порошенка. А за рівнем довіри він взагалі обігнав усіх потенційних кандидатів. Так, Вакарчуку довіряють 33% опитаних, дещо менший результат лише в шоумена Володимира Зеленського, якому довіряють 32% громадян. На думку деяких експертів, Вакарчук є ідеальним претендентом у президенти для тих, хто не хоче голосувати за "старі обличчя", що і зумовлює таку шалену підтримку. Але сам Вакарчук поки навіть офіційно не заявляв про свою участь у виборчих перегонах наступного року. Водночас музикант постійно підкидає публіці неоднозначні натяки.
Читайте також: Вакарчук звернувся із проханням до українців
Тим часом популярність Вакарчука-кандидата у президенти зростає не лише серед населення, а й серед політичної еліти країни. До прикладу, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм обмовився, що готовий підтримати Вакарчука на виборах-2019 у разі, якщо той стане єдиним кандидатом від такий політичних сил, як "Самопоміч", "ДемАльянс" та "Сили людей".
То кандидат чи музикант?
Вибір йти чи не йти в політику – дуже непростий. Та це особистий вибір кожного,
– писав Вакарчук для Радіо Свобода.
Що ж він обере – політику чи музику? Невдовзі дізнаємося.
Політична діяльність Святослава Вакарчука: дивіться відео