Ледь не дійшло до депресії, – Педан поділився, як його діти переживають війну

26 травня 2022, 15:54
Читать новость на русском

В умовах війни Росії проти України мільйонам громадян довелося покинути свій дім, аби переїхати у безпечне місце. Через такі страшні події у людей може виникати паніка, стрес чи депресія.

Український ведучий та громадський діяч Олександр Педан розповів 24 каналу, як його діти переживають повномасштабну війну. 

До теми "Це дуже підняло бойовий дух": як Олександр Педан з командою переробив пісню Бабкіна "Я солдат"

"Я не психолог, але бачу, що відбувається з моїми дітками. 5-річний син Марк трохи легше переживає усю цю історію. Спочатку для нього це була пригода, коли ми виїжджали з Києва. Ми приїхали до бабусі, потім він призвичаївся", – поділився ведучий.

Однак навіть попри це, у хлопчика була тривожність. Педан зауважив, що дитина не спала ночами.

Ми для себе знайшли спорт. Зараз його віддали на дзюдо. Єдине, що допомагає – це спорт та соціалізація. Тобто з ним треба гуляти. Йому треба приділяти увагу й давати можливість знайомитися з іншими дітками, гратися з ними. Він вже навчився щодня знайомитися з новими людьми,
– зазначив ведучий.

Водночас донька Педана Валерія, якій майже 17 років, сприймала усе, що відбувалося в Україні, значно важче.

"Я бачив, що це ледь не дійшло до депресії. Вона більше розуміє", – розповів ведучий. 

"Син ставить запитання, на які немає відповідей"

Педан також розповів, що син часто ставить йому запитання про війну, на які просто немає відповідей. Наприклад, чому окупанти бомблять українські міста. 

"Діти усе бачать, усе відчувають, але нам треба зробити так, аби вони не стали дітьми війни, щоб не відчули цю проблему на собі. Навпаки їм треба казати, що вони круті, адже пережили усе це", – додав ведучий. 

Педан поділився, як його діти переживають війну: дивіться відео

Як опанувати емоції під час війни: поради психотерапевтки

  • Психотерапевтка Анастасія Ніжнік вважає, що першим кроком для опанування емоцій є прийняття, адже війна триває. У цей час неможливо бути спокійним, врівноваженим та продуктивним. Це нормально, якщо буде тривога.
  • Також треба прийняти те, що ми не знаємо, скільки триватиме війна. Варто мати надію, однак без псевдооптимізму.
  • Потрібно змінювати обставини, враховуючи можливості. Зараз важливо знайти мудрий спосіб, як прожити кожен день з користю.
  • Важливо мати дії на відновлення сил, адже це випробування може тривати довго й забрати чимало нашої енергії.