Для Венеційської бієнале: Океан Ельзи зняв чутливе відео пісні "Обійми" у руїнах Харкова
Джерело:
фейсбук "Океану Ельзи"Український гурт "Океан Ельзи" зняв спеціальну версію пісні "Обійми" у дворі відомого Палацу праці в Харкові, зруйнованого російськими бомбардуваннями. Зйомка відбувалась 14 квітня, а відео показали на відкритті українського павільйону у Венеції.
Український павільйон на Венеційській бієнале-2022 має назву "Це Україна: захищаючи свободу". У записі пісні взяв участь Святослав Вакарчук та симфонічний оркестр.
Читайте також Благодійний концерт "Океану Ельзи" в метро: скільки коштів вдалося зібрати для дітей
Довідка: Венеційська бієнале – це одна з найкращих виставок сучасного мистецтва, що проходить що два непарні роки у Венеції, Італія. У рамках бієнале проводяться також Венеційський кінофестиваль та Венеційський фестиваль архітектури. Україна бере участь у події із 2001 року.Серед музикантів є скрипалі Станіслав Кучеренко, Ольга Пищита та Тетяна Жук, а також харківський музикант і віолончеліст Денис Караченцев, що відомий своїми музичними перформансами серед харківських руїн. Музикант залишається в Харкові, що потерпає від щоденних бомбардувань і ракетних обстрілів. Великих руйнувань зазнав Палац праці, який був збудований у 1916 році та вистояв Першу і Другу світові війни. У 2022 році він знову зазнав чималих ушкоджень через ракетні обстріли росіян.
Український павільйон на бієнале
Варто додати, що в українському павільйоні Венеційської бієнале представили особливу експозицію під назвою "Фонтан виснаження. Acqua Alta", який евакуйовували в Італію через обстріли Києва. Її автором став Павло Маков. Це кінетична скульптура, що складається із 78 мідних воронок, вмонтованих у вертикальну платформу площею три квадратні метри. Воронки розташовані одна під одною у формі піраміди. Вода, що впадає в одну воронку, розділяється на два потоки, живлячи наступні воронки в піраміді. Лише кілька крапель досягають дна фонтану, символізуючи виснаження на особистому та глобальному рівні.
Робота Павла Макова на Венеційському бієнале / Фото Мінкульту
Кураторами павільйону стали Марія Ланько, Лизавета Герман та Борис Філоненко.