Берці замість пуантів: балерина Леся Воротнюк пішла на війну після смерті чоловіка
Джерело:
The EconomistЧоловік балерини Лесі Воротнюк загинув на Сході три роки тому. Тож коли війна наблизилася до її дому, вона взяла до рук зброю. Спочатку була на блокпостах у Києві, а зараз у резерві.
До війни 30-річна Леся Воротнюк працювала в Національній опері України, але покинула трупу, щоб захищати сина й Батьківщину від росіян. У боях з окупантами загинув її чоловік, тож у лютому 2022-го вона зрозуміла, що продовжить його справу.
Читайте також Олег Сенцов одружився: зворушливе фото з обраницею
Чому балерина Леся Воротнюк змінила пуанти на автомат
Я могла стріляти. Це моє хобі. Я знала, що якщо буде повномасштабне вторгнення, я не поїду за кордон. Я воюватиму,
– сказала Леся Воротнюк в інтерв'ю британському The Economist.
Так, на початку повномасштабної війни вона, озброївшись автоматом Калашникова, працювала на блокпостах і глухими сільськими дорогами евакуйовувала цивільних – друзів, жінок з дітьми. Згодом її зарахували до військового резерву країни, але першою в списку вона не була, адже перевагу віддавали чоловікам з бойовим досвідом.
Проте, на думку Лесі Воротнюк, між балетом і військовою службою є дещо спільне – дисципліна. У пуантах вона стирала ноги до крові, тож загартувала силу духу й навчилася терпіти біль.
"Кожен громадянин відіграє свою роль. Ми хочемо, щоб наші діти росли в сильній, впевненій Україні, а не в тій брехні, яку нам нав'язували за часів Радянського Союзу", – заявила Воротнюк британським журналістам.
Чи повернеться Воротнюк у балет
У будь-який момент жінку можуть призвати на службу, тож вона мало не щодня вправляється у стрільбі, але балет не закидає. Оскільки театри потроху оживають, то з червня Леся Воротнюк грає у виставі Die Libelle в Національній опері України.
"Треба мати хоробрість, щоб виконати роль потворної жінки, яку вона буде грати далі. Саме це робить її таким хорошим бійцем", – каже балетмейстер Віктор Литвинов.
Леся Воротнюк у Національній опері України / Фото з інстаграму балерини