Ювілейний Бандерштат: шалене свято під брендом UA

9 серпня 2016, 22:01
Читать новость на русском

Бандерштат – один з найбільших українських фестивалів.

За 10 років існування він посів почесне місце серед головних музичних заходів літа та став справжньою культурною візитівкою Волині. Люди стікаються до Луцька з усієї країни.

Бандерштат має свою унікальну культуру, яка більше не притаманна жодному українському фесту. Принаймні такою концентрацією патріотизму та націоналізму не може похвалитися будь-який інший захід. Кількість українських прапорів на квадратний метр – зашкалює.

І хоча до свого ювілею Бандерштат вийшов на всеукраїнський рівень, своєї автентичності і легкої провінційності не втратив.

Проблема недостатньої кількості кас і вхідних воріт притаманна більшості українських фестивалів, але боротися з нею організатори не поспішають. Тож для фестивальників довгі черги давно стали звичними. Бандерштат не став винятком – перед входом довелося трохи постояти.

Загалом же, від організації залишилися приємні враження. На фестивалі працювали багато волонтерів, які завжди були готові підказати та допомогти вирішити всі питання. Зі сцени повідомляли про втрачені речі та інформували про зміни у розкладі фесту, екскурсії та інші розваги.

Головна особливість Бандерштату – власна культура та ідейність. Фестиваль абсолютно тверезий. На фудкортах ви не знайдете нічого міцнішого за квас або лимонад. Зі своїм алкоголем не пускають. І вже нетверезих – теж. Таким чином організатори пропагують здоровий спосіб життя, а іноді навіть нав'язують. Бо таку сувору антиалкогольну практику не застосовують на жодному фесті окрім Бандерштату. Тож тим, хто не може себе розважити без алкоголю, тут робити однозначно нема чого.

Цікаво, що для артистів діють такі самі правила як і для відвідувачів. У гримерках з напоїв були лише вода і соки. Фронтмент гурту О.Torvald Женя Галич навіть "дихнув" на нас, щоб довести – музиканти виступають абсолютно тверезими.

Сувора заборона на алкоголь – чудовий фільтр для публіки. На фест приходять лише люди, які налаштовані виключно послухати музику та відпочити.

Під сценою знаходяться плюс-мінус одні й ті самі люди, які їздять майже на всі фестивалі. Решта – більш вмотивовані люди, які знають, навіщо вони сюди прийшли. Вони більш свідомі і позитивні, і мені здається, більш інтелектуально розвинені, – поділився враженнями від аудиторії Женя Галич.

Та й самі відвідувачі проти антиалкогольних правил не заперечують.

Це дуже круто, що існують такі правила. Немає нетверезих і неадекватних людей. На БандерштатІ існує своя культура. Окрім музичної сцени, тут є багато інших цікавинок – усілякі майстер-класи, гутірки, змагання із футболу, баскетболу, волейболу та ще багато цікавого. Подивіться хоча б на наметове містечко. Тут можна зустріти багато нових друзів із різних міст. Сидіти біля багаття і співати пісні, – розповів "бандерштатівець" Костянтин, який приїхав з Черкас.

Дійсно, на території фестивалю можна знайти чимало цікавого. Є спортивний майданчик, де патріоти змагаються у вправності в різних видах спорту. Для поціновувачів інтелектуального розвитку створили гутірки – імпровізовану сцену, де виступали абсолютно різнопланові спікери – від сучасних митців до ветеранів УПА та політиків. Вночі можна було дивитись культове українське кіно просто під відкритим небом.

Але все ж таки більшість приїжджає на Бандерштат заради музики. На ювілейний фестиваль організатори запросили таке розмаїття артистів, що кожен міг знайти собі концерт до душі. Поряд із молодими гуртами на кшталт Epolets і Morphine Sufferig грали справжні королі сцени Brutto і О.Torvald.

Можна було відриватись разом з брутальними хлопцями з ANNA або ж релакснути під ПНД і Петра Зарудного.

А щоб остаточно відчути єднання нації організатори провели традиційний флешмоб. Щороку на Бандерштаті учасники викладають важливі для кожного українця слова. В минулих роках це були слова "Україна", "Перемога" та інші. Цьогоріч флешмоб вперше відбувся вночі. І був дуже лаконічним. Відвідувачі об’єднались і виклали таку рідну і близьку кожному абревіатуру UA.

Люди підсвічували літери всім, що було під рукою – запальничками, мобільними телефонами, ліхтариками. Дехто притягнув навіть прожектори.

Таке видовищне і яскраве дійство дозволило кожному відчути себе частиною великої "Бандерштатівської" родини, яка неодмінно зустрінеться наступного року.

Читайте також: Імпульс Фест: чим потішив гарячий фестиваль
і чому його варто відвідати наступного року