Про це Бистряков заявив у інтерв'ю виданню "РИА Новости Украина".

Читайте також: Назріває гучний скандал: Вєрка Сердючка проти заборони російських артистів і кіно в Україні

"Ми самі обмежили себе в контактах з російськими представниками культури. Якщо раніше були якісь міжнародні кінофестивалі, то зараз намагаються москвичів, пітерців, представників Росії не запрошувати, і через це дуже збідніла атмосфера фестивалів. Варимося у власному соку. Плюс "чорні списки", за якими ми перевершили вже і часи інквізиції, і часи сталінських репресій. Туди вносяться цілі театри, виконавці, фільми, книги і так далі. З якою метою це робиться – я не розумію", – сказав композитор.

За словами Бистрякова російськомовних українців "змушували і змушують до внутрішньої еміграції".

Продовжується атака на російськомовну культуру, атака на виконавців, які працюють не тільки в Україні, але і в Росії. Я недавно спілкувався з однією відомою співачкою, запитав у неї, чому тебе не видно останнім часом на естраді? Вона відповіла, що всьому виною – триває ось ця українізація, агресія проти проявів будь-яких видів російської культури,
– додав він.

Також артист заявив, що в українській культурі є ще одна "недобра тенденція".

"Цілий ряд виконавців роблять з простого українця жлоба. Вони виводять українця в своїх піснях - "Сирожене морожене", "Мамо, я дурна" або щось ще. Це недобра тенденція. Але чомусь в цьому бачать якийсь кумедний момент. Одна справа, коли ми суржик вживаємо – це дійсно класно. Це і Нечуй-Левицький, і Ставицький - це частина народного говору. А інша справа, коли просто з людей роблять жлобів – це негарно. І потім все це спихають на підступи Московії, Росії. Самі ж себе роблять ідіотами", – резюмував він.

Крім цього, композитор розкритикував отримання Україною безвізового режиму з Європейським союзом.

"І крім безвізу, за яким нічого не стоїть – тому що не дається права на роботу, а просто так, з'їздити, кави попити. Це все наші "здобутки" за цей час", – заявив Бистряков.

Читайте також: "Плювок в обличчя українцям": довкола новорічного концерту "Інтера" розгорається скандал