Ветеран АТО продає по всьому світу унікальні дримби: що це таке

10 червня 2020, 17:08
Читать новость на русском

Дмитро Дзюба почав грати на дримбі ще коли воював на Донбасі. Після повернення з фронту чоловік займається виготовленням цих незвичайних інструментів, які здобули величезну популярність по всьому світу.

Журналісти 24 каналу дізналися, що цей музичний інструмент врятував Дмитра на фронті. Варган, або ж дримба була наче заспокійливим для чоловіка.

Цікаво Студенти перетворили старий "Запорожець" в кабріолет: вражаючі кадри

По поверненню з російсько-української війни ветеран АТО взявся власноруч майструвати "магічний" інструмент. І в нього це вийшло на відмінно.


Дмитро Дзюба грає на власноруч виготовленій дримбі / Скриншот з відео

Лотос, Ельф, Мольфар, Хмара – поява кожного нового інструменту, за словами Дмитра, схоже на народження і виховання дитини. Кожну нову дримбу чоловік одягає в особливий футляр.

Робить його з дерева і називає колискою. Ці інструменти стають не просто знаряддям для вилучення химерних звуків, а справжніми витворами мистецтва.

Що таке дримба?Дримба, або варган це язичковий щипковий музичний інструмент. До початку 20 століття був розповсюджений на території України. Має вигляд невеликої металевої підкови, що закінчується вузьким видовженим кінцем. Від середини підківки і через звужений її кінець проходить тоненька, вигнута наприкінці, металева пластинка, яку називають язичком.

Грають на дримбі у такий спосіб: однією рукою прикладають дримбу до губ, щоб вона торкалася зубів, а іншою – смикають металевий прутик.

Дримби Дмитра вже здобувають популярність по всьому світу. Вироби чоловіка є у США, Франції, Німеччині, Іспанії, Португалії.

Чоловік відзначив, що деякі замовники навіть не мають наміру грати на його інструментах, а дбайливо зберігають їх під склом.


Унікальні музичні інструменти, які майструє Дмитро Дзюба / Скриншот з відео

За 2 роки ветеран АТО створив майже тисячу оригінальних дримб. І наголосив, що на цьому не збирається зупинятись.

Дмитро Дзюба також створив свій ютуб-канал. Там є чимало відео, в яких він ділиться секретами виготовлення дримб, а також показує свої вироби.