Секрети виготовлення найдовших у світі музичних інструментів
Україна вже кілька століть поспіль залишається країною-рекордсменом, де виготовляють найдовші у світі музичні духові інструменти — трембіти.
Майстрів, які вміють їх створювати, залишилося не так і багато. Трембіта — не той інструмент, який може стати частиною оркестру. Власне, раніше вона й не призначалася для гри.
Трембіта була таким собі мобільним телефоном давніх часів: з допомогою її звуку сповіщали про смерть чи запрошували на весілля. Нею ж між собою спілкувалися вівчарі.
Михайло Тафійчук — унікальний майстер. Він — один з небагатьох в Україні, кому відомі секрети виготовлення трембіти. Саме його інструменти допомогли Руслані виграти Євробачення. Трембіти пан Михайло робить вже 60 років, відколи 20-річним вперше взявся за справу. І тоді, і зараз робота починається однаково: у лісі пан Михайло знаходить ідеальну сосну.
Не обов'язково рубати все дерево: підійти може й одна гілка. Її розділяють надвоє, і з серцевини кожної різблять по частині музичного інструменту. А з'єднують корою дерева. 10 днів клопіткої роботи, й трембіта готова до гри.
Поки досвідчені майстри продовжують справу, почути голос трембіти в Карпатах може кожен.