Нова концертна програма "Любов Жива": інтерв'ю з Павлом Табаковим

28 августа 2017, 15:02

Павло Табаков: український співак, музикант, композитор, аранжувальник. Переможець п'ятого сезону телепроекту "Шанс". Півфіналіст другого сезону шоу "Україна має талант". Учасник національного відбору Євробачення-2011. Переможець телепроекту "Голос Країни 2" в команді Діани Арбеніної.

Табаков розповів, як і коли приходить натхнення і багато іншого цікавого. А також ми з ним поговорили про його нову пісню.

"Я для тебе", адже Павло вирушає у тур містами України – з новою концертною програмою "Любов Жива". Перший етап гастролей цієї осені охопить вісім міст Західної та Центральної України. Старт туру співак вирішив зробити у рідному Львові – 11 жовтня на сцені Львівської опери. Графік туру

Читайте також: Італійський музикант переспівав давній хіт "Океану Ельзи": несподівана версія

Вітаю, Павле. Для мене дуже велика честь спілкуватися з такою творчою особистістю як ти. Моє перше питання стосується твоєї нової пісні «Я для тебе», яка стала досить популярною. Ця пісня - про любов. Звідки приходить до тебе натхнення писати пісні про кохання? Я думаю, для цього потрібний відповідний стан. Можливо, тебе дружина надихає? Твої діти?

Дякую! Пісня "Я для тебе" дійсно гарно пішла "в люди" і стала "гарячим" треком на радіостанціях. Вона натхненна не тільки мною, але й, звичайно, автором музики – відомим композитором Геннадієм Крупніком із Києва. У мене ж текст народився під враженням від запальних танців, які зараз вивчає моя донька у школі з хореографії.

Якою була мета цієї пісні? Або який меседж ти хотів донести до людей? Якщо говорити про твою творчість загалом, яка твоя мета, або що ти хочеш донести до людей?

Пісня, в першу чергу, – це емоція. Інколи вона несе потужне навантаження в тексті, а інколи – просто дарує емоцію і запальний рух. Ця вдалася, власне, простою і легкою. "Я для тебе" – пісня-танець! Тому і кліп на цю композицію буде танцювальним. Його прем’єру разом із режисером Володимиром Шурубурою готуємо на початок осені. А мій загальний меседж у творчості – це любов, яка має стільки барв, що як її не намалюй, як про неї не співай, якщо вона справжня, то торкнеться всіма вібраціями людської душі.

Зазвичай усі творчі люди люблять працювати уночі. Як це в тебе відбувається?

Дуже суб'єктивно. Комусь, навпаки, краще пишеться вранці, а хтось, як сова, сідає писати ночами. Мені пишеться тоді, коли є спокій і хороший настрій. Це не залежить від часу доби.

Чим ти себе мотивуєш? Можливо, в тебе є “ритуал” перед тим як сідати за творчу роботу?

Мотивацією може стати як спілкування з друзями, так і відпочинок на природі з сім'єю, або ж просто прогулянка у парку чи хороша книжка. А ритуал в мене є перед виходом на сцену. Цей ритуал простий та дієвий – це молитва.

Ти – популярна та публічна особа. Чи тебе впізнають на вулиці? Наприклад, така ситуація: ти хочеш піти з другом попити каву в кафе? Це – можливо? Чи, як то кажуть, "люди проходу не дають"?

У різні періоди – по-різному. Коли ти більше з'являєшся на ТБ, звучиш на радіо і «світишся» у журналах, тоді, звісно, впізнаваність – набагато більша. Але й до цього адаптуєшся і звикаєш з часом. Я б це назвав, швидше, випробуванням для всіх публічних людей. Випробування грошима і славою - воно не всім під силу, тому насамперед треба тренувати у собі людину і митця!

У нашій країні – досить скрутна ситуація, йде війна з ворогом. Багато українських артистів їздять у зону АТО, виступають для воїнів, допомагають воїнам матеріально та фінансово. Ти їздив в зону АТО виступати для наших воїнів. Можливо, ти навіть допомагав чимось?

Так, не раз виступав у госпіталях, їздив у тур "Підтримаємо своїх" у військові частини сходу і півночі України. Допомога як фінансова, так і моральна там завжди потрібна. Емоційну підтримку, маю надію, нашим захисникам дає пісня "Дорога на схід" із проекту #ПісніВійни, яку я написав і яку виконали п'ятеро бійців АТО. Такі пісні і концерти артистів піднімають бойовий дух воїнів! Це – найменше, що ми, виконавці, можемо робити для нашого фронту.

Які в тебе плани на майбутнє? Яким чином ти хочеш розвиватись та рости далі як музикант?

У планах – написати мюзикл українською мовою, дописати свій шостий альбом і зробити свої пісні ще більш популярними.

Ти хотів б залишитись в Україні жити? Чи, можливо, були думки переїхати кудись за кордон?

Думки були, звичайно. Ще зі студентських років мене дуже приваблювала Франція. Але сталися певні події, були прочитані певні книжки, які думки про переїзд змінили докорінно. Якщо зерно впало у цю землю - то тут і має прорости!!! Геніальні слова нашого мудреця Сковороди!

Львів – це твоє рідне місто. Але де ти переважно мешкаєш – у Львові чи Києві?

Так складається вже десять років, що живу на два міста. Але вже адаптувався до цього – і все ок.

Павле, наскільки може бути цікавою сучасна українська пісня західному слухачу? Як ставишся до мовних квот на радіо і телебаченні?

Квоти підтримую, бо без них ще довго нічого не зміниться у мовному просторі радіо і ТБ. А чи може бути цікава українська пісня за кордоном? Приклад: наскільки тобі цікава поп-культура Угорщини, припустимо? Думаю, що зовсім не цікава. Але якщо ми говоримо про фольклор у хорошому виконанні, тоді це буде цікаво у багатьох країнах світу. Перевірено на багаторічних гастролях у Європі!!!

Як ти вважаєш, щоб займатись музикою творити і робити, для цього потрібен талант? Чи це – все ж таки, велика праця, і фактично кожний зміг б стати музикантом та співаком?

Це – і праця, і талант. Одне без іншого дає або дуже маленький результат, або ніякого. Але й одного таланту не вистачить! Потрібно знайти цей синтез і себе у ньому – тоді все вдасться! Успіху!

Читайте також: Церемонія MTV Video Music Awards: переможці, фото та відео