Відомо, що Єлизавета ІІ є однією з найбільших прихильниць давніх королівських традицій, які з року у рік намагається не порушувати. Відтак, "друге" день народження вона традиційно відзначала в колі королівської сім'ї та королівських офіцерів.

Читайте також: Меган Маркл вперше з'явилась на публіці після пологів: яскраві фото

На урочисту подію монарх прибула в розкішній кареті у супроводі королівських гвардійців. Для власного свята вона обрала благородний образ бежевого кольору, що складався з твідового пальта, а також з капелюшка із квітковою аплікацією та паєтками. До вбрання королева підібрала класичні прикраси з перлів, білі рукавички та чорне взуття із сумкою. Що цікаво, на святкуванні дня народження королеви з-поміж всіх найближчих родичів не було чоловіка Єлизавети II – 97-річного принца Філіпа.


Єлизавета II на ​офіційному святкуванні свого дня народження / Getty Images


Єлизавета II на ​офіційному святкуванні свого дня народження / Getty Images


Єлизавета II на ​офіційному святкуванні свого дня народження / Getty Images


Єлизавета II на ​офіційному святкуванні свого дня народження / Getty Images

Що інших гостей, то на офіційному святкуванні на вулиці Вайтхолл, що у Лондоні, можна було побачити декілька королівських осіб. Кейт Міддлтон, Камілла Паркер-Боулз, принц Гаррі та Меган Маркл їхали в одній кареті; принцеса Євгенія, Джек Брукбенк та принцеса Беатріс – в іншій; Леді Луїза Віндзор, Джеймс Віндзор, графиня Уессекська та граф Уессекський ще в іншій. З вікон Букінгемського палацу за святковим дійством спостерігали правнуки Єлизавети II – принц Джордж та принцеса Шарлотта, а в рядах гостей події була присутня навіть Тереза Мей, яка 7 червня офіційно пішла у відставку.


Меган Маркл, принц Гаррі та Кейт Міддлтон / Getty Images


Меган Маркл, Камміла Паркер-Боулз та Кейт Міддлтон / Getty Images


Принцеса Євгенія та принцеса Беатріс / Getty Images


Леді Луїза Віндзор, графиня Уессекська та граф Уессекський / Getty Images


Принц Джордж та принцеса Шарлотта / Getty Images

В параді Trooping the Colour взяли участь близько 1400 солдатів, Кінна гвардія та інші піддані королівської сім'ї. В кінці святкування королівська сім'я повернеться з параду на вулицях Лондона у Букінгемський палац, де спостерігатиме за грандіозним шоу в небі. В кінці події в Грін-парку буде запущений спеціальний феєрверк.


Парад Trooping the Colour в Лондоні / Getty Images


Парад Trooping the Colour в Лондоні / Getty Images

Чому Єлизавета II двічі відзначає день народження?Історія подвійного свята бере свій початок ще з 1748 року та має своє пояснення. Король Георг ІІ прагнув поєднати військовий парад з винесенням прапора з нагоди його дня народження, проте у листопаді люди не хотіли мерзнути, тому відмовлялись прийти на свято. Це врахували і наступні британські монархи. Відтак Єлизавета ІІ обрала другу суботу червня для проведення розкішного параду, на який з'їжджається вся королівська родина та люди з усього світу.