Нобелівську премію отримав не персонально Боб Ділан, а вся поп-культура, – Бондар
Нагородження Нобелівською премією з літератури музиканта Боба Ділана – це ніщо інше, як революційний крок.
Такою думкою стосовно неочікуваного вибору Нобелівського комітету поділився письменник і публіцист Андрій Бондар.
"Цього разу всі були приголомшені цим вердиктом, що в певний момент мені страшенно захотілося захищати цей вибір Нобелівського комітету. І я його схвалюю всіляко. Це справді ламання шаблонів. Раптом, Нобелівську премію отримує людина з іншої сфери, ніби не літератор, не чистий поет, "людина з гітарою". Немає нічого кращого ніж ламання шаблонів", – зазначив Бондар.
За його словами, нобелівському комітету часто дорікали, що він "впадає в маразм", особливо, коли премії дають людині на "смертному ложі" і, яка нормально цією премією навіть скористатися не може. А тут раптом 75 років, поп-зірка Боб Ділан.
"Виявляється, раз на сто років можна дати нагороду людині з поп-культури за творчий внесок. Варто сказати, що він як поет у 60-х роках поміняв ставлення до текстів. Після Ділана з'явилася, як росіяни назвали б, "широта души" в текстах, в ліриці. Без Ділана не можна уявити творчості Девіда Боуї та Боба Марлі. Це все залежить від таких от великих постатей. Те, що він отримав Нобеля — страшенно революційний крок і це премія не йому персонально, а всій поп-культурі у її високому розумінні", – додав Бондар.
Нагадаємо, Нобелівську премію Ділану дали "за створення нових поетичних виразів у великій американській пісенній традиції".