Музиканти під Верховною Радою: що вимагають артисти

31 травня 2016, 20:56
Читать новость на русском

Народні депутати так і не наважилися підтримати закон, що встановлює квоти для радіостанцій. Голосів не вистачає. Щоб нагадати народним обранцям як звучить спів державною мовою, під стінами парламенту артисти влаштували імпровізований концерт.

Під парламентом концерт гуртів не для розваги, а на підтримку законопроекту, який дасть українській пісні більше ефірного простору. Лідер гурту "Mad Heads" Вадим Красноокий свій голос віддає за квоти. Але на кнопки тиснуть ті хто в залі.

Багато українських прагматичних музикантів, які хочуть досягти успіху тут, в Україні, слухають те, що відбувається в ефірі і розуміють, що українська мова не вітається, і роблять російською. Тому, по факту, українських пісень могло би бути в рази більше, аніж є зараз,
— переконаний Вадим Красноокий.

Український шоу-бізнес питання квот обговорює вже не перший рік. А на окремих радіостанціях запевняють, що змушені крутити російськомовну музику майже стовідсотково, бо української якісної немає.

Державне регулювання кількості українських пісень — це швидкий шлях до розвитку, вважають захисники ідеї. Тим більше, що перехід пропонується безболісний. У перший рік дії закону лише 25% ефірного часу належатиме україномовним виконавцям. На другий рік — 30%, на третій — 35%.

"Це є великий відсоток, і для того, щоб ця кількість переросла в якість, треба було дати трохи більше часу, і щоб ми розганялися як великий паровоз, щоб дійти до крейсерської швидкості", — запевняє програмний директор радіостанції "Люкс ФМ" Євген Фешак.

Це вдихне у музичну індустрію нове життя. Молодим і талановитим виконавцям буде простіше потрапити у ефір. Виграє у підсумку — слухач.

"З моєї точки зору має бути чітко зрозуміла квота української мовою для всіх радіостанцій. Можливо за таким дуже невеличким винятком тих, які не мають пісень взагалі. І це прописано у першому законопроекті. Ми це робимо для того, щоб стимулювати українську музику, музикантів, компанії, які займаються звукозаписом", — розповіла народний депутат України Вікторія Сюмар.

Ну а поки що ефір покладається на російськомовні та західні хіти. Хоча запит на українську музику — величезний. Повні концертні зали і стадіони на виступах україномовних виконавців — тому свідчення. Та без ефірного звучання — ця музика не для всієї країни.

"У нас ніколи не було таких грошей. Усе це треба стимулювати. А хто ж візьметься робити музику, яку на радіо не крутять?", — підсумовує Вадим Красноокий.

Депутати не наважились зробити вибір на користь україномовної пісні. На словах всі вболівають за неї, люблять українські пісні і навіть відвідують концерти. На ділі — залишаються байдужими.