Магія живих виступів. Топ-5 українських гуртів, які варто послухати на ZaxidFest
Як показує багаторічна фестивальна практика, вдень більшість відвідувачів розважаються в спеціальних зонах, зависають на фуд-кортах під парасольками, або ж у наметовому містечку. І тільки під вечір, коли сонце вже не надто сильно пече, натовп організовано сходиться до сцен слухати приїжджих хедлайнерів.
Те, що топові закордонні гурти збирають на українських опен-ейрах багатотисячну аудиторію, звичайно, круто. Але хотілося б такий натовп шанувальників бачити і на виступах наших, молодих, але не менш цікавих, і головне – якісних, гуртів.
Читайте також: Koktebel Jazz Festival 2017: головні виконавці фестивалю
До вашої уваги – 5 українських гуртів, учасників ZaxidFest, виступ яких радимо не проґавити.
Поп-рок гурт Arlett
Легка, світла, позитивна, моментами романтична музика з приємним вокалом. Це перші враження від прослуховування дебютного альбому білоцерківського гурту Arlett, прем’єра якого відбулася у 2016 році.
Хлопці впевнено крокують на український музичний Олімп, обертів не збавляють – вже готують другу студійну платівку. Її планують представити аудиторії в кінці 2017 року. А поки розігрівають фанів синглами. Літній фестивальний трек "Спрага чи спека" презентували в кінці червня цього року.
Arlett грають 18 серпня, Інді сцена, таймінг 17:45 - 18:30
Поп-панк гурт Roll Models
Фактично гурт з назвою Roll Models заснований у 2012 році, та музиканти зібралися значно раніше. Починали хлопці кар’єру під назвою "Рольова модель" у 2006-му. За майже 10 років встигли виступити на одній сцені з Placebo, Zebrahead и Gerard Way (раніше My Chemical Romance). Згодом частково змінився склад гурту, назва і стиль музики. Тепер Roll Models співають англійською мовою. Продюсером недавнього альбому Kiss Me You Animal став Алекс Хейз із США.
Roll Models грають 18 серпня, Головна сцена, таймінг 16:15 - 17:00
Інді-поп гурт Blooms Corda
Пісні, які хочеться слухати на терасі за келихом вина і з хорошою книжкою в руках. Blooms Corda – своєрідний саундтрек теплої осені. Атмосферні романтичні композиції забарвлені приємною акустичною гітарою, саксофоном та флейтою. Колектив зібрав київський мультиінструменталіст Даниїл Галико. Він автор музики, текстів і навіть обкладинок альбомів.
Гурт Blooms Corda виник у 2014 році і вже встиг презентувати три студійних альбоми. Музика Даниїла Галика полюбилась критикам, декілька профільних видань Blooms Corda назвали відкриттям 2015 року. Послухати релізи можна тут: https://soundcloud.com/blooms-corda
Blooms Corda грають 18 серпня, Інді сцена, таймінг 16:15 - 17:00
Інді-рок гурт Black Balloon
Новий, енергійний, виразний жіночий вокал на українській інді-сцені. Київський колектив з похмурою на перший погляд назвою "Чорна куля" грає досить світлу драйвову музику. Гурт зібрався в 2012-му, через три роки випустив дебютний міні-альбом I Have Won. До 2017-го Black Balloon був виключно англомовним гуртом. В квітні цього року музиканти презентували перший україномовний трек "Втеча". Вокалістка і автор текстів Аля Шандра запевнила, що тепер писатиме українською, аби зі слухачем говорити однією мовою.
Пісня Garage з міні-альбому стала офіційним саундтреком фестивалю "Де кіно".
Black Balloon грають 19 серпня, Інді сцена, таймінг 15:00 - 15:30
Пост-рок гурт Sleeping Bear
Київські пост-рокери Sleeping Bear заявили про себе ще в 2011 році, перший альбом випустили у 2014-му. Грали на польському фестивалі Asymmetry Festival у Вроцлаві, відгриміли серією концертів в Україні. Після гучного прориву колектив на два роки затих, та взимку цього року хлопці з новими силами повернулися на сцену і навіть випустили у Німеччині на вінілі міні-альбом Parinae. Sleeping Bear орієнтуються на європейську публіку, 2017 рік можна вважати рестартом для колективу.
Послухати пост-рокерів можна на офіційному сайті:
Sleeping Bear грають 20 серпня, Інді сцена, таймінг 17:45 - 18:15
ZaxidFest відбудеться у селі Родатичі, що поблизу Львова, з 18 по 20 серпня. Детально ознайомитися з програмою можна тут.
До речі, цьогоріч фестиваль стане доступним для людей з обмеженими можливостями. Спеціально для них організатори облаштують платформи біля сцен.
Для відвідувачів з обмеженими можливостями (за наявністю посвідчення інваліда 1-ї, 2-ї групи з ураження опорно-рушійного апарату та 2-ї групи по зору) доступ на територію фестивалю буде безкоштовним. Також із львівського центрального залізничного вокзалу на територію фестивалю курсуватиме безкоштовний автобус. Щоб скористатися цією можливістю потрібно заповнити заявку.