Король реггі: про сонячне життя та філософію Боба Марлі
Боб Марлі – найвідоміший представник сонячного острова. Його не стало рівно 35 років тому, але й сьогодні музика надихає мільйони людей по всьому світі.
Чорний принц реггі, без сумніву, найвідоміший ямаєць планети. Завдяки йому музика сонячного острова здобула світову славу.
Виростаючи у злиднях, Марлі навіть не мріяв, що стане музичним символом Ямайки. Перші ритми неквапливого сонячного реггі гурту The Wailers на ямайських дискотеках пролунали понад півстоліття тому.
Дуже швидко на острові почали випускати десятки тисяч піратських копій музичних дисків. А пісні Марлі займали найвищі сходинки у європейських чартах. Співаючи про проблеми малої батьківщини, Марлі підкорював серця всього світу.
Марлі був не лише талановитим музикантом, а й для багатьох навіть пророком. В своїх піснях він балансував між "церковними гімнами" і легкою музикою для молоді. Закликав до рівності і незалежності від західного світу.
Боб був сином білого європейця та темношкірої афроамериканки. Певною мірою завдяки цьому і сформулювалося його ставлення до расизму та дискримінації.
Марлі обожнював футбол та пристрасть до нього його і згубила. Травма, яку він отримав в дитинстві під час гри, переросла в пухлину, яка невпинно долала співака. На ампутацію він не погоджувався, бо будучи растафаріанцем вірив, що тіло повинне залишатись цілим. Крім того, боявся втратити пластику на сцені.
Останні дні Марлі понад усе мріяв провести на рідній Ямайці, однак рак так і не випустив його з клініки в Маямі. Йому було всього 36. День смерті співака оголошено національним днем трауру, а панахида біля його мавзолею тривала кілька днів.
Зараз в день народження музиканта на Ямайці відзначають День Боба Марлі.
Читайте також: Світ відзначає День рок-н-ролу: з чого все почалося і як святкувати