Фестиваль "Республіка": старі знайомі та нові імена

5 вересня 2016, 22:15
Читать новость на русском

Відшумів, відспівав і відтанцював черговий фестиваль "Республіка", останній літній мега-фест України. Хто і чим вражав публіку — на власні очі бачили журналісти сайту "24".

Масштабний фестиваль "Республіка" цього року відзначив шестиріччя. 5 різнопланових сценічних локацій у фортеці мальовничого Кам’янця-Подільського, понад 90 музичних гуртів і більше 10 тисяч фестивальників — така цьогорічна "республіканська" статистика.

Монстри і мастодонти

Головна сцена фестивалю щовечора "зривала дах" фанам стараннями котрогось із хедлайнерів.

Першого дня це були оновлений, дещо незвични, та все одно потужний і улюблений "Скрябін". Ольга Лізгунова — екс-бек вокалістка гурту, екс-учасниця "Пающих трусов" в якості вокалістки фестивального "Скрябіна" не розчарувала. Прокачали вдало. Звичайно, великою мірою – завдяки безсмертним хітам Кузьми.

Другого фестивального вечора "запалити" публіку вдалося завжди бажаним білорусам — гурту Trubetskoy. До слова, для хлопців "Республіка" досить знакова — саме на цьому фесті два роки тому музиканти зібралися нинішнім складом, і відтоді знову радують прихильників своєю творчістю.

Фото: Trubetskoy

Третій вечір приніс фестивальникам подвійну насолоду: бо грали одразу і мастодонти рок-сцени — петербуржці Animal Jazz, а завершили третій фестивальний день уже монстри української альтернативи — The Hardkiss. Вийшло дещо контрастно — джазівці залюбки спілкувались з публікою, а хардкісівці були небагатослівні — говорили мовою музики.

Фото: виступ The Hardkiss

Четвертий фестивальний день підсунув сюрприз — на сцені так і не з'явилися проанонсовані чи не всіма медіа Chemia (у складі якої за гітариста — очільник "Укрзалізниці" Войцех Бальчун). Натомість завершувати четвертий фестивальний день, а разом з ним — і весь фестиваль – з головної сцени випало московському гурту Louna. Майже всі хіти групи бек-вокалом співала уся фан-зона, кількома сотнями голосів.

Фото: виступ Louna

Відкриття

Відверто вразили несподівано "заводні", щирі і незвичайно багатоінструментальні Molotov Jukebox. Це саме у цьому англійському гурті співає Наталі Тена, відома українцям як Німфадора з фільмів про Гаррі Поттера та здичавіла Оша з "Гри престолів". На сцену "Республіки" Наталі вийшла в укранському вінку і з баяном — на ньому вона грає у гурті.

Фото: Наталі Тена з Molotov Jukebox

Їхня музика — дуже танцювальна, сповнена балканських та іспанських мотивів, якими учасники гурту надихаються. "Але ми б дивно виглядали на фестивалі балканської музики", — сміються Molotov Jukebox, бо все-таки їхня творчість — гримуча суміш легкості, року і альтернативи. До слова, українська публіка британцям дуже сподобалась. "You’re amazing!" — кілька разів вигукували з Замкової сцени "Республіки" Наталі і Сем Аплей, скрипач і другий вокаліст.

Порадували очі і вуха білоруси з гурту Кассиопея. "Адская попса" — так вони назвали жанр, у якому грають, і були цілковито праві. Насичені електронним звучанням жорсткі гітарно-басові рифи та абсолютно "безбашенні" і разом з тим іронічно-філософські тексти — це і є Кассиопея. І якщо ви їх досі не чули — мерщій спитайте в ютуба або гугла.

Фото: Кассиопея

Потужного драйву "роздали" також швейцарці Scream Your Name. Ці хлопці вже здобули шалену популярність у Європі, а на "Республіці" їх представив сам посол Швейцарії в Україні Гійом Шойрер. Згодом пан посол скинув туфлі, взув кеди — і пішов питатись у земляків, що ж таке мош піт, до якого хлопці кликали найактивніших фестивальників.

На фото: Scream Your Name

Запальні українці

Не думайте, що драйвувати публіку на "Республіці" змушували тільки закордонні музиканти. Наші "роздавали" музичного кайфу теж!

Так само кілька сотень "беквокалістів" знайшлось на фесті у музикантів гурту "Тінь Сонця" — співали улюблене і нове з репертуару гурту. Хлопці відіграли надзвичайно потужно, а потім ще годину "трудилися" на автограф-сесії з фанами.

Фото: Тінь Сонця

Довжелезну чергу "мисливців за автографом" з поціновувачів власного мистецтва забезпечила собі і Даніела Заюшкіна з Vivienne Mort.

Фото: Даніела Заюшкіна на автограф-сесії

"Мені тут дуже затишно. Я зустрічаю знайомі обличчя і відчуваю домашню атмосферу, де не потрібно доводити, що така музика і такі тексти мають право на існування", — поділилася з сайтом "24" враженнями від 6-ї "Республіки" Даніела.

Просто "вибухнули" на "Республіці" і давно знайомі фестивальному мешканцю "Хамерман Знищує Віруси". Незмінний перфоманс від музикантів викликав шквал емоцій у публіки: ХЗВ вивели на сцену двох дівчат топлес з мішками на головах і ременевими зашморгами на шиях.

Фото: момент виступу ХЗВ

"Традиційні цінності” як то брехня, домашнє насильство тощо – це те, що лицемірно захищає сучасна “мораль”. Нам потрібні інші цінності,
– пояснив суть перфомансу Вова Пахолюк.

А хіти Хамерманів теж співали хором, стрибали і танцювали так, що невелика за місткістю арт-сцена, де грали музиканти, "тріщала по швах" — так щільно набилося на виступ поціновувачів творчості ХЗВ.

Свіжа кров

Арт-сцена шостої Республіки взагалі радувала новими обличчями, свіжими ідеями і прекрасною музикою. Особливо запам'яталися учасники четвертого дня — дует Женя і Катя. Незвичайно мелодійна музика, досконало ліричні тексти — вразили усіх присутніх на виступі. А потім ті, хто чули, розповідали про Женю і Катю тим, хто їх не чув. І ми вам радимо — знайдіть цих музикантів у соцмережах, вони того варті. Давненько вже не чули таких виписаних, оригінальних і небанальних пісень.

Фото: Женя і Катя

Люди

"Дуже вражаючий фестиваль! Тільки пили забагато", — поділився враженнями про "Республіку" Олександр з Харківської області. Але дилема "пити-не пити" зараз обговорюватися не буде. Просто скажемо (справедливості заради, а не реклами), що на фесті пропонували величезну купу алкогольного міцного і не дуже. Тому не спробувати було не можливо.

Але суть у тому, що "республіканський" люд показав себе цивілізованим. Так, вони влаштовували ті самі мош піти і слеми (такі собі танцювальні "штовхалки", улюблена розвага панків та інших металістів), і кілька разів — навіть "стіну смерті" (це коли танцівники діляться на дві купки, а потім по команді артиста, або під музику біжать один на одного). Ні, ніхто не травмувався, було весело. Хоча пил стояв стовпом! А от п'яних бійок ми не бачили.

"Р - радуйся!". Таким був фестивальний слоган. І, здається, це нам вдалось. До нової зустрічі, Республіка!