25 квітня парламент проголосув за законопроект "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Цей закон змінює мовну політику та умови її реалізації, а українською мовою повинні будуть розмовляти всі громадяни країни та ті, хто хоче стати громадянином держави.

Читайте також: Закон про державну мову: хто та де муситиме говорити українською

Одним з перших на закон про українську мову відреагував виконавець та лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук.

"Молодці! Не підвели", – наголосив артист.

На історичну подію в Україні також відреагувала переможниця Євробачення-2016 та уродженка Криму Джамала. Артистка написала імпровізований вірш, у якому зізналась, що кожного дня старається вдосконалювати навички української мови.

"Я вдосконалюю тебе кожного дня, в мене не завжди виходить і я, сварюсь на тебе і лаюсь. А як починаю співати – каюсь, закохуюсь в тебе знову і знов, бо робиш мене кращою, як любов! Я дякую тобі за це. Обіцяю, я не підведу, бо безмежно і дуже щиро тебе люблю!", – зачарувала щирим допис Джамала.

Український поет Андрій Любка теж на залишився осторонь мовного закону і поділився думками, що Україні довелось пізнати не один історичний урок, щоб зрештою дочекатись цього дня.

"Дякую всім причетним до Закону про державну мову! Треба було двадцять вісім років і війну, щоб суспільство й держава нарешті усвідомили важливість української мови. Мова – це зброя!", – йдеться в дописі Любки.

До обговорень та привітань українців з ухваленням законопроекту долучилась українська ведуча та учасниця популярного реаліті-шоу "Холостяк" 9 сезон Ольга Веремій. За її словами, день 25 квітня – справді історичний, адже "депутати таки розібрались із законодавчим "спамом" "Опоблоку" і здались під тиском "моралі та совісті" Філарета і Ющенка".

Читайте також: Історичне рішення: як на закон про українську мову зреагували політики та відомі українці

"Маємо єдину державну мову!.. Змін чекає чимало. На розкачування є три роки – тоді почнуть штрафувати. В тюрми не саджатимуть. Кримінальної відповідальності документ не передбачає. Набуває чинності за два місяці, в повному обсязі діятиме за років десять. Поки тексту на сайті ВР не бачу, тому ловіть отаку ілюстрацію. Певно, сьогодні маленьке свято. Вітаю!", – розповіла інформацію своїм прихильникам Оля Веремій, додавши в Instagram-допис детальну інфорграфіку 24 Каналу.

Український телеведучий і шоумен Сергій Притула, який заснував україномовне розважальне шоу "Вар'яти", також не втримався від коментування закону про мову.

Чудовий день. Скільки не бував в Ужгороді, жодного разу не потрапляв на цвітіння сакур. І от, сьогодні, транзитом з Лумшор на Київ, застав залишки тої краси! Гарний бонус до позитивних емоцій викликаних 278 голосами "за",
– написав Сергій Притула на своїй сторінці в Facebook.

Юрій Журавель, музикант і вокаліст гурту OT VINTA, також емоційно прокоментував визначну подію для українців та нашої держави.

Слава Україні!!! Закон про Українську мову прийнятий. Сподіваємось на швидке підписання справжнім українським Президентом Порошенком,
– написав Юрій Журавель на своїй сторінці в Facebook.

Також український виконавець додав до свого допису уривок з вірша Максима Рильського.

"Як парость виноградної лози,
Плекайте мову. Пильно й ненастанно
Політь бур'ян. Чистіша від сльози
Вона хай буде. Вірно і слухняно
Нехай вона щоразу служить вам,
Хоч і живе своїм живим життям",
– доповнив вокаліст.

Акторка Ольга Сумська теж не оминула увагою такий важливий для України закон. Вона опублікувала фото у вишиванці і тематичний вірш Дмитра Білоуса.

Якщо з українською мовою
В тебе, друже, не все гаразд,
Не вважай її примусовою,
Полюби, як весною ряст.

Новина доповнюється...

Закон про українську мову
Закон про державну мову: що зміниться / 24 Канал

Якщо з українською мовою
В тебе, друже, не все гаразд,
Не вважай її примусовою,
Полюби, як весною ряст.