Понад 18 тисяч британців підписала петицію проти використання бюджетних грошей для організації королівського весілля. Про це повідомляє видання Town and Country.

Читайте також: Чому британська еліта недолюблює Меган Маркл: несподівані дані ЗМІ

Зауважимо, що згідно з законами Великобританії частина витрат на королівські весільні церемонії покривається коштом платників податків – в основному ці гроші йдуть на забезпечення безпеки. На весілля принцеси Євгенії вже планується виділити понад два мільйони фунтів стерлінгів.

Політична організація "Республіка", яка відома своєю антимонархічною позицією, відразу почала збір підписів в інтернеті з закликом до Букінгемського палацу повністю взяти на себе оплату рахунків майбутніх весільних заходів. За словами активістів, принцеса Йоркська не виконує жодних публічних королівських обов'язків, тому громадськість не зобов'язана фінансувати церемонію.

"Це одна з найбагатших сімей Великобританії! Чому ми повинні платити за них?" – заявляють користувачі у соціальних мережах.

До слова, витрати на забезпечення безпеки весілля Меган Маркл і принца Гаррі у травні витрачено 35 мільйонів фунтів стерлінгів.

Витрати на весілля принцеси Євгенії – це обурливо. Особливо з огляду на те, скільки у нас безхатченків в контексті нестачі коштів на більш важливі суспільні потреби!
– наголошують жителі, які підписала петицію.

Один з представників протестного руху зазначив, що витрати королівської сім'ї виходять з-під контролю.

Витрачати податки на королівське весілля – це вже погано, але дві церемонії за громадські кошти в один рік – за межею розумного. Громадяни мають право знати, куди йдуть їхні гроші,
– додав представник.

Нагадаємо, 28-річна внучка королеви Єлизавети II перебувала в стосунках з Джеком Бруксбенком вже сім років, а в січні цього року пара заручилась. Також, як і Гаррі з Меган, наречена принцеса Євгенія є дев'ятою в лінії успадкування трону.