Боєць "Правого сектора" розповів про війну та мистецтво
Про життя добровольців до, під час та після війни та те, що дає їм сили рухатися далі розповів гість студії Телеканалу новин "24" – боєць ДУК "Правий сектор" Олексій Бик.
Життя до війни
У мирному життя Олексій займався журналістикою протягом 10 років, останнє місце роботи – інтернет-видання "Главком". Він завжди себе позиціонував як людину патріотичну, тому для нього було нестерпним залишатися в Києві, коли основні події відбувалися на Сході. Він намагався потрапити на Схід офіційно через воєнкомати, але минули дві хвилі мобілізації, а його і далі не брали у лави ЗСУ.
"У свій час я "закосив" від армії. В 2003 році наша армія була жалюгідною, тому я не пішов. Можливо через це мене не захотіли брати", – сказав Бик.
ДУК "Правий сектор"
Він поїхав саме у ДУК "Правий сектор" через те, що їхня машина їхали на Схід найшвидше. По суті, це був сліпий вибір. Він сам ініціював запис на вишкіл, так як не міг сидіти без діла і втрачати час.
"Враховуючи, що у мене не має спеціальної військової підготовки, важко претендувати на спеціалізовану роботу. Я їздив як звичайний автоматник, супроводжував медиків, був водієм, командиром медичної групи", — розповів доброволець.
Зараз він перебуває у Києві через те, що ДУК розвивається і формує нові батальйони, зокрема, 13-ий батальйон, де він буде речником.
Благодійність для АТО
У п'ятницю, як він розповів, відбувся благодійний концерт, кошти з якого підуть саме на потреби 13-го батальйону. Відбувався у клубі "Тиква" під назвою "Червоно-чорний марш", де виступало 9 гуртів.
Концерт вийшов сімейним. Ми зібрали пристойну суму. Оскільки перший досвід був успішним, ми вирішили, що будемо це продовжувати і попередньо за місяць плануємо зробити ще один такий концерт, і продовжувати робити щомісяця,
— сказав Олексій.
Війна продовжиться?
У напрямку Маріуполя, вважає боєць, наступ буде неминучим. Він почнеться як тільки все зазеленіє, тому що диверсійним групам так легше заходити.
Окрім того, залишається ризикованим харківський напрямок. Так як у Харкові є дуже багато людей, які прихильно ставляться до Росії, навіть попри війну, цей напрямок є дуже перспективним.
"У мене є мрія – я хочу відсвяткувати День перемоги на Червоній площі у Москві, адже не випадково Червона площа вкрита бруківкою, привезеної з Волині", — розповів доброволець.
Спогади з АТО
До роботи журналіста у нього пропав інтерес саме на війні через те, що дуже важко передати словами те, що відбувається там насправді. В перспективі, він планує видати невелику книжку – роман про цю війну.
Олексій Бик є автором слів та музики до фільму "Добровольці Божої чоти". Один із режисерів цього фільму воює у Нацгвардії.